Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Perníková chaloupka  »  Perníková chaloupka - Severské detektivky

Perníková chaloupka - Severské detektivky

Vyšehrad se pouští do vydávání severských detektivek

Informace

Letos plánuje vydat hned dvě severské detektivky.

Nakladatelství Vyšehrad příští rok oslaví 80 let od svého vzniku. Řadí se tak k vůbec nejstarším nakladatelským domům u nás. Ve Vyšehradu naštěstí nežijí jen minulostí, ale sledují i současné trendy a tudíž jim nemohl uniknout boom severských krimi, který zasáhl téměř celý svět, Českou republiku nevyjímaje. A tak se i zde rozhodli vydávat severské detektivky. A zatím to vypadá, že se nebude jednat o žádné druhořadé tituly.

Jako první vyjde v květnu Perníková chaloupka od Carin Gerdhansenové:

V krátkém časovém sledu dojde ve středním Švédsku k několika bestiálním vraždám, které zpočátku zdánlivě nemají nic společného. Když komisař Conny Sjöberg z policejní stanice ve stockholmské čtvrti Hammarby začne tušit, že mají spojitost, případ dostane děsuplný ráz. Někde se pohybuje člověk, jehož pohnutky jsou velmi osobní a ojedinělé a který se před ničím nezastaví. Stáváme se svědky strašlivých vražd, sledujeme práci policie pod vedením komisaře Conny Sjöberga a vyšetřovatelky Petry Westbergové. Švédská spisovatelka Carin Gerhardsen nás nechá nahlížet do deníku vraha a barvitě a detailně líčí prostředí velkoměsta i předměstí i charaktery a sociální východiska postav, které jsou psychologickou kresbou nezapomenutelné.

Knihy se prodalo ve Švédsku více než 600 000 výtisků a vyšla v nakladatelství Ordfront jako 1. svazek pětidílné tzv. Hammarbyovské série. V tomto nakladatelství vyšla také trilogie Stiega Larssona Milenium. Práva na Perníkovou chaloupku byla prodána do Norska, Dánska, Německa, Francie, Španělska a Polska.

Na podzim, patrně v říjnu poté vyjde druhý díl zmíněné Hammarbyjské série s názvem Máma, táta, děti:

Hammarbyjská policie ve Stockholmu musí jednat rychle. V krátké době dojde ke dvěma vraždám, které obě skončí na stole kriminálního komisaře Connyho Sjöberga.

Šestnáctiletá dívka z problematické rodiny je nalezena uškrcena na toaletě obřího trajektu, který jezdí mezi Stockholmem a Helsinkami. Její mladší sestra se ocitne v situaci, kterou by žádné čtrnáctileté dítě nemělo zažít.

Policistka Petra Westmanová si jde zaběhat a v křoví v parku najde podchlazené nemluvně a nedaleko od něj mrtvou ženu bez dokladů. Nikdo je nepostrádá.

Zároveň se jednoho rána vzbudí tříletá holčička a zjistí, že je v bytě úplně sama. Tatínek je v zahraničí a vše nasvědčuje tomu, že maminka vzala malého bratříčka a odstěhovala se. Hanna zůstala sama, zamčená v bytě. A čas běží.

Román Máma, táta, děti se odehrává v několika intenzivních zářijových dnech. Vyprávění Carin Gerhardsenové plyne kupředu s rychlými střihy a vysokým tempem, a ani na okamžik čtenáře nepustí ze sevření. Kniha navazuje na pozoruhodný kriminální román Perníková chaloupka.

www.severskedetektivky.cz

 Zpět na knížku "Perníková chaloupka".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook