Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Špion, který změnil svět  »  Špion, který změnil svět - Klub knihomolů_19.8.2015

Špion, který změnil svět - Klub knihomolů_19.8.2015

http://www.klubknihomolu.cz/123213/udalosti-konce-druhe-svetove-valky/

Události konce druhé světové války

spioninsignie

Knihy dnešních tipů vás vezmou do konce druhé světové války, kdy naše země o něco přišla a jiná země naopak něco hrozivého, ale důležitého získala!

 

Ne každý špion je jako James Bond! Mike Rossiter představuje ve své knize Špion, který změnil svět život Klause Fuchse, vědce, špiona, muže, jenž vydal Rusům do rukou atomovou bombu a urychlil tak počátek studené války!

Pravdivý a strhující příběh špiona, který prodal tajemství výroby atomové bomby Sovětům. Když se na Postupimské konferenci setkali zástupci vítězných mocností, oznámil prezident Truman Stalinovi, že Spojené státy disponují novou zbraní s mimořádně ničivým účinkem. Stalin však nedal najevo velké překvapení. O existenci atomové bomby dobře věděl a sovětští vědci již intenzivně pracovali na jejím vývoji. Za potřebné poznatky vděčili Klausi Fuchsovi, vědci, kterého lze označit za jednoho z nejúspěšnějších špionů v dějinách. Fuchs, nadaný matematik a zároveň člen německé komunistické strany, uprchl z nacistického Německa a následně byl pověřen klíčovými úkoly v rámci britského a amerického projektu vývoje nukleárních zbraní. V průběhu prací však předával tajné informace KGB. Když svůj úkol splnil, sám se roku 1950 udal britské tajné službě MI6. Jeho špionáž urychlila počátek studené války a dala vznik světu, který po celou jednu generaci žil ve stínu vzájemného nukleárního zastrašování světových velmocí.

Špion, který změnil svět

Autor: Mike Rossiter
Přeložil: Pavel Kolmačka

Počet stran: 320
Vazba: pevná s přebalem
Formát: 145×205 mm
ISBN: 978-80-7429-530-0
Doporučená cena: 328 Kč

Knihu Špion, který změnil svět vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Ukázka z knihy

Jakou roli hrál tehdy v Komunistické straně Německa Klaus Fuchs, zůstává tajemstvím, velice pravděpodobně se však zapojoval do operací, jež organizoval jeho starší bratr. Později uvidíme, jak dobře si uvědomoval, že rodinné vazby jsou dobrou zástěrkou pro politickou aktivitu. (str. 39)

 

Politická angažovanost v době, kdy Německo zachvátily strach a násilí, jej však naučily něco, co nezapomněl celý svůj život: „Jediní, kdo povstali proti strachu a demoralizaci z vítězství Hitlera a nacistů, byli ti, kdo si uchovali sílu a optimismus, ti, kdo bojovali. Jedině mezi nimi byli šťastní lidé.“ Ti, kdo bojovali, byli komunisté. Fuchs patřil k nim. (str. 39)

Zaujala vás kniha? Přečte si delší ukázku!Zpět na knížku "Špion, který změnil svět".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook