Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Evropa pozdního středověku 1300–1500  »  Pozdní středověk - Text na záložce

Pozdní středověk - Text na záložce

 

Předposlední svazek edice Dějiny Evropy přibližuje bouřlivé období evropských dějin poznamenané válkami, náboženskými nepokoji, ale i významnými objevy a cestami, které zásadním způsobem rozšířily obzory Evropanů. Autor zde zvláštní pozornost věnuje mimo jiné počínající renesanci a renesanční kultuře v jejím vztahu ke kultuře „středověku“, zabývá se vznikem a rozvojem literatury v národních jazycích či formováním mohutnící laické spirituality. Řadu detailních vhledů přináší také v oblasti dějin hospodářských, zaobírá se rozvojem měst, vývojem mezinárodního obchodu a bankovnictví, či dějinami církevními, zejména velkým schizmatem a vztahem mezi papežstvím a konciliárním hnutím. Sleduje přitom nejen dějiny „centra“, ale v širší míře i „okrajových částí“ Evropy, zemí střední a východní Evropy, včetně zemí českých (vláda Karla IV., husitské hnutí, Jiří z Poděbrad atd.). Právě ty ostatně v tomto období výraznou měrou ovlivnily chod celoevropské historie.
 

Edice nakladatelství Vyšehrad dějiny Evropy z prestižního nakladatelství Macmillan Press Ltd, doplněná tituly z dalších

významných nakladatelství, vyčerpávajícím způsobem mapuje jednotlivá historická období přibližně od roku 300 n. l. do současnosti.
 


Zpět na knížku "Evropa pozdního středověku 1300–1500".

SLEVA
15%
na tituly zakoupené
na webu
SLEVA
15%
při nákupu
v expedičním skladu >>

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook