Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Evropa pozdního středověku 1300–1500  »  Pozdní středověk - Text na záložce

Pozdní středověk - Text na záložce

 

Předposlední svazek edice Dějiny Evropy přibližuje bouřlivé období evropských dějin poznamenané válkami, náboženskými nepokoji, ale i významnými objevy a cestami, které zásadním způsobem rozšířily obzory Evropanů. Autor zde zvláštní pozornost věnuje mimo jiné počínající renesanci a renesanční kultuře v jejím vztahu ke kultuře „středověku“, zabývá se vznikem a rozvojem literatury v národních jazycích či formováním mohutnící laické spirituality. Řadu detailních vhledů přináší také v oblasti dějin hospodářských, zaobírá se rozvojem měst, vývojem mezinárodního obchodu a bankovnictví, či dějinami církevními, zejména velkým schizmatem a vztahem mezi papežstvím a konciliárním hnutím. Sleduje přitom nejen dějiny „centra“, ale v širší míře i „okrajových částí“ Evropy, zemí střední a východní Evropy, včetně zemí českých (vláda Karla IV., husitské hnutí, Jiří z Poděbrad atd.). Právě ty ostatně v tomto období výraznou měrou ovlivnily chod celoevropské historie.
 

Edice nakladatelství Vyšehrad dějiny Evropy z prestižního nakladatelství Macmillan Press Ltd, doplněná tituly z dalších

významných nakladatelství, vyčerpávajícím způsobem mapuje jednotlivá historická období přibližně od roku 300 n. l. do současnosti.
 


Zpět na knížku "Evropa pozdního středověku 1300–1500".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook