Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Rok 1968 v Československu  »  Rok 1968 v Československu - Dienstbier

Rok 1968 v Československu - Dienstbier

 

Emmertova kniha je dokonalou informací o roku 1968

 

Praha - Kniha Rok 1968 v Československu novináře a spisovatele Františka Emmerta je "dokonalou a nesmírně cennou" informací o dramatických událostech té doby. O publikaci, kterou dnes v Praze nakladatelství Vyšehrad představilo veřejnosti, to ČTK řekl bývalý ministr zahraničí Jiří Dienstbier.
 
"Je tam všechno v kostce. Autor to velice šikovně doprovodil komentáři a základními dokumenty z té doby, takže kdo chce, tak dostane přehlednou informaci o všem, co se dělo," uvedl Dienstbier, který je pamětníkem i účastníkem událostí, které Emmert zpracovává.

Nakladatelství Vyšehrad vydalo publikaci ke 40. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Autor v ní zachycuje, co takzvanému Pražskému jaru předcházelo, okupaci i to, co po něm následovalo v roce 1969 včetně upálení Jana Palacha.

Knihu uspořádal do krátkých kapitol, které obsahují kromě historického komentáře také chronologické tabulky, medailonky, přetisky dokumentů, kopie novinových článků, letáků a množství dobových fotografií. Jako přílohy čtenář v knize nalezne samostatné faksimile nejvýznamnějších dokumentů včetně prohlášení Dva tisíce slov nebo Moskevského protokolu o okupaci.

Součástí publikace je CD s autentickými rozhlasovými nahrávkami ze srpna 1968, kdy okupační vojska obsadila Československo.

Emmert (1974) pracoval v České tiskové kanceláři, jako redaktor a komentátor v denících Rovnost a Slovo a spolupracoval s Českým rozhlasem. Je autorem beletrie a literatury faktu o moderní historii. Napsal knihy Češi ve Wehrmachtu (2005), Holocaust (2006) a Druhá světová válka: Češi a Slováci (2007).

Autor: ČTK, 8.2.2008

 Zpět na knížku "Rok 1968 v Československu".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook