Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Rok 1968 v Československu  »  Rok 1968 v Československu - Text na záložce

Rok 1968 v Československu - Text na záložce

 

Přehledná publikace o dramatických událostech roku 1968 v Československu vychází při příležitosti 40. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Dokumentuje průběh Pražského jara, srpnovou okupaci i navazující události v roce 1969 (upálení Jana Palacha, srpen 1969, pendrekový zákon a počátek normalizace) a přináší také řadu méně známých informací, ale i polozapomenutých „perliček“ z tehdejší doby. 

Publikace je uspořádána do krátkých přehledných tematických kapitol ve formě „panelů“. Ty obsahují kromě vysvětlujícího historického komentáře také poznámky, chronologické tabulky, medailonky, přetisky dobových dokumentů, kopie novinových článků, letáků a velké množství dokumentárních fotografií. Zvláštností knihy jsou samostatně vytištěné kopie vzácných archiválií vložené do speciálních kapes. Čtenář může z knihy volně vyjmout a detailně prostudovat tehdejší novinová vydání, letáky a výzvy proti okupaci a vzácné historické dokumenty, včetně prohlášení Dva tisíce slov nebo Moskevského protokolu.

Součástí publikace je také CD s autentickými rozhlasovými nahrávkami ze srpnových dní (zejména z prvních hodin okupace). Publikace plně vtáhne čtenáře – pamětníka i mladší generaci – do tehdejší atmosféry a jistě přispěje k zachování historické paměti.

28 přehledných tematických kapitol * 145 dokumentárních fotografií *samostatně vytištěné kopie vzácných archiválií ve speciálních kapsách * CD s autentickými rozhlasovými nahrávkami ze srpnových dní

 Zpět na knížku "Rok 1968 v Československu".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook