Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Sociální práce a teologie  »  Sociální práce a teologie - recenze www.Pastorace.cz

Sociální práce a teologie - recenze www.Pastorace.cz

Doporučujeme k přečtení: Sociální práce a teologie

8.4.2014 00:00

Inspirace a podněty sociální práce pro teologii.

Nakladatel ke knize uvádí: Práce Michala Opatrného, docenta na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, se zaměřuje na otázku, zda a jak může sociální práce obohatit křesťanskou, konkrétně katolickou teologii. Východiskem je teologie 2. vatikánského koncilu, konkrétně pastorální konstituce o církvi v dnešním světě Gaudium et spes, která stanovila základní směr dialogu církve se světem, otevřenosti učit se a přijímat pomoc od oblastí a profesí považovaných tradiční teologií za světské. Důležité místo má také koncilní pojem znamení času, zdůrazňující zasazenost církve a jejího zvěstování do konkrétního historického a sociálního kontextu. Pozornost je věnována soudobé diskusi zejména v odborné německojazyčné literatuře, stejně jako stavu současné české katolické praktické teologie. Kniha M. Opatrného je příspěvkem k teologii charitativní práce, jejíž význam z hlediska církve i společnosti stále narůstá.

Sociální práce a teologie /  Inspirace a podněty sociální práce pro teologiiMichal Opatrný, Sociální práce a teologie. 
Inspirace a podněty sociální práce pro teologii. 

Praha: Vyšehrad, 2014, 328 stran cena cca 248 Kč. 

Tisk   |   Poslat odkaz známému
Témata: pastorace - literatura, doporučujeme k přečtení  |  Služba

http://www.pastorace.cz/Aktuality/Doporucujeme-k-precteni-Socialni-prace-a-teologie.htmlZpět na knížku "Sociální práce a teologie".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook