Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Spartakus  »  Spartakus / Text na záložce

Spartakus / Text na záložce

V roce 72 př. Kr. je moc římské republiky na vrcholu. Z nově dobytých a připojených území proudí zástupy zajatců – otroků do služby vítězných římských pánů. Jedním z nich je i mladý Thrák Spartakus, potomek královského rodu své země. Stane se elitním gladiátorem, strojem na zabíjení, odsouzeným dříve či později k smrti v aréně. S osudem otroka se však Spartakus odmítne smířit a díky své neobyčejné odvaze, důvtipu a strategickým schopnostem stane v čele povstání, které otřese samými základy rostoucí moci Říma.

Román Gérarda Pacauda je strhujícím vyprávěním o pokusu uniknout z pout otrockého údělu, který ze svobodných lidí činil pouhé nástroje luxusu či povyražení jejich pánů. Otevírá se před námi svět římské společnosti, ovládané těmi nejbohatšími, společnosti na půl cesty od republiky k impériu. Proti Spartakovi stojí mocní protivníci, postavy, které předurčovaly osudy Říma v této pohnuté době: slavný řečník Cicero, boháč a politik bez skrupulí Crassus, proslulý vojevůdce Pompeius a dosud velmi mladý a neobyčejně schopný Gaius Julius Caesar. Dramatická líčení bitev vedených stratégem otrocké vzpoury střídají neméně zajímavé rozhovory těch nejmocnějších mužů Říma, hledajících způsob, jak čelit Spartakově vzpouře...

Spartakus byl nakonec poražen a smrtelné nebezpečí pro Řím zažehnáno. Kolem silnice Via Appia byly pro výstrahu ukřižovány tisíce vzbouřených otroků. Příběh Spartakova povstání a jeho poselství o síle touhy po svobodě však jsou stejně živé jako před dvěma tisíci lety.Zpět na knížku "Spartakus".

SLEVA
15%
na tituly zakoupené
na webu
SLEVA
20%
při nákupu
v expedičním skladu >>

Staňte se fanouškem

Facebook

Čtení - Literatura s názorem 2/2017

Stáhnout čtení - Literatura s názorem 2/2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook