Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Studánko rubínko + CD  »  Studánko rubínko - Text na obalu knihy

Studánko rubínko - Text na obalu knihy

Milé děti, maminky a tatínkové,

„Studánka rubínka“ je kniha obsahující hudební CD, určená pro děti a rodiče, kteří dosud nerezignovali na vztahy vycházející ze vzájemného kontaktu, vyprávění, zpívání, muzicírování. Zhudebněné verše, ať už z pera básníků či z lidové tradice, předkládáme s přáním, aby pomohly tuto tvořivou sounáležitost naplnit. Motiv studánky je zde nejenom symbolem vody a její magické očistné síly, ale také hlubinou zpěvnosti, která v nejrůznějších podobách provází člověka od jeho nejútlejšího věku. Je-li rozvíjena, může nás dovést k neokoralému vnímání dnešního složitého světa.

Jiří Pavlica

MgA. Jiřina Rákosníková (* 1947 v Brně) – tam též absolvovala konzervatoř a taneční pedagogiku vystudovala na AMU v Praze. Pedagogicky pracovala s dětmi i studenty (DAMU, Arcibiskupské gymnazium). Choreograficky spolupracuje s televizí, filmem, divadly a chlapeckým sborem Pueri gaudentes. Pravidelně pořádá setkání s rodiči a dětmi. Předkládaná kniha je již třetí v edici Dětská literatura nakladatelství Vyšehrad.

Jan Kudláček (* 1928 Dolní Dubňany na Moravě) – akademický malíř a grafik, studoval na Státní grafické škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Zabývá se malbou a grafikou, těžiště jeho práce však spočívá v ilustraci, především dětských knih. Za ně byl mnohokrát oceněn doma i v zahraničí. Zúčastnil se desítek zahraničních a domácích výstav.

Žije v Praze.

Jiří Pavlica (* 1953) – houslista a hudební skladatel, jehož tvorba obsahuje oblouk od písňových forem až po oratorní díla; inspiruje se folklorním odkazem i historickými reminiscencemi, zaměřuje se na duchovní hudbu, tvorbu pro děti, ale zároveň je vnímán také jako představitel tzv. cross-overu, tedy hudby putující napříč žánry.

Od roku 1978 je uměleckým vedoucím souboru Hradišťan.

 Zpět na knížku "Studánko rubínko + CD".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook