Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Svatební cesta  »  Svatební cesta - Text na záložce

Svatební cesta - Text na záložce

Dílo jednoho z největších českých básníků dvacátého století Jaroslava Seiferta tvoří nedílnou a významnou součást zlatého fondu české literatury a každou další čtenářskou generaci oslovuje stejně působivě. V roce l925 vyšla sbírka básní pod názvem Na vlnách TSF, která vymezuje začátek jeho poetistického období. Později z ní autor vyjmul několik básní grafického charakteru a sbírku přejmenoval na Svatební cestu. Seifert volí velmi jednoduché verše, jež se svým charakterem blíží lidové písni a v tom tkví jejich ojedinělý půvab. Dílo Jaroslava Seiferta bylo oceněno nejen v českém prostředí, ale v roce 1984 se stal nositelem Nobelovy ceny za literaturu.

Knihu ilustrovala Helena Konstantinová.

Helena Konstantinová se narodila v r. 1946 v Praze. V letech 1961–1965 studovala na Výtvarné škole Václava Hollara, na což navázalo studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru ilustrace a grafiky, u prof. Karla Svolinského a prof. Zdeňka Sklenáře, ukončené r. 1972.

Spolupracovala s nakladatelstvími Československý spisovatel, Vyšehrad, Mladá fronta, Albatros, Panton, Aulos, Supraphon aj.

V roce 1977 spolupracovala jako výtvarnice s Jiřím Brdečkou

na filmu Tři balady. Soustřeďuje se zejména na ilustraci české poezie, např. Bohuslava Reynka, Jaroslava Seiferta, Vladimíra Holana, Jakuba Demla, Jaroslava Durycha, K. H. Máchy, Vítězslava Nezvala.

 Zpět na knížku "Svatební cesta".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook