Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Svátky světových náboženství  »  Svátky světových náboženství - Text na záložce

Svátky světových náboženství - Text na záložce

* Kdy slaví Židé Nový rok?

 

* Jaký význam má svátek Díválí pro Indy?

 

* Jak prožívají muslimové měsíc ramadán?

 

 

Na tyto a mnohé další otázky vám přinese odpověď knížka, kterou držíte v ruce. Autoři představují dějiny, význam,  zvyky a tradice svátečních období v devíti velkých náboženstvích světa. Po stručném úvodu do jednotlivých náboženských okruhů následují kapitoly věnované nejdůležitějším svátkům náboženského roku i významným okamžikům na cestě životem.

Tato kniha si nečiní nárok být vyčerpávajícím přehledem svátků a způsobů jejich slavení ve všech náboženstvích světa, vzhledem k jejímu rozsahu by to ani nebylo možné. Měla by být spíše jakýmsi úvodem a základním nástinem náboženských tradic, s nimiž se dnešní člověk může setkat. Největší prostor je věnován velkým monotheistickým systémům – judaismu, křesťanství a islámu –, své místo zde však mají i hinduistické proudy, buddhismus a džinismus, sikhismus, ale též zoroastrismus a bahá’ismus. V tak stručném přehledu se samozřejmě nelze vyhnout určitému zjednodušení, ať už se jedná o snahu přiblížit průběh náboženského roku jiných kulturních okruhů našemu kalendáři, nebo třeba shrnující pohled na tradice, které jsou vnitřně nesmírně diferenciované („hinduismus“, buddhismus, ale i křesťanství či islám). Přesto může posloužit jako fundovaná příručka pro každého, koho zajímá neuvěřitelná rozmanitost způsobů uctívání a slavení a různé variace obyčejů a zvyků, které provázejí lidský život.

 

 Zpět na knížku "Svátky světových náboženství".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook