Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Světec  »  Světec - Klub knihomolů

Světec - Klub knihomolů

Zasoutěžte si o další případ švédských vyšetřovatelů

Svetec-perex

Vrahové si volno neberou, proto ani v době dovolených nemají kriminalisté klid a musí se pustit do vyšetřování dalšího případu. Právě nyní si o něm můžete přečíst ve čtvrté knize ze známé série o Hammarbyjské policii.

 

Vražda za svitu měsíce

Je čas dovolených, ale kriminální komisař Conny Sjöberg svolá svůj tým detektivů. Za svitu srpnového měsíce byl po večeru stráveném ve společnosti přátel zastřelen milovaný a respektovaný otec rodiny Sven-Gunnar Erlandsson. Kdo si mohl přát Erlandssonovu smrt? Jediné, čeho se dá chytit, je rozmáčený kus papíru a balíček karet, které se našly v kapse oběti. Mohla vražda mít nějakou souvislost s pokerem? Byl Erlandsson falešný hráč, který zašel příliš daleko a byl popraven kulkou do hlavy? Nebo se stal obětí někoho z lidí, které navštěvoval v ghettu obytných přívěsů v lese Huddingeskogen? Vyšetřování zavede Hammarbyjské policisty do hrůzostrašných míst, kam by nikdy předtím nevkročili, a do společnosti lidské spodiny, kterou si neuměli představit. Na příběhu vyšetřování vraždy Erlandssona autorka odhaluje nejtemnější části lidské duše a stejně jako i v ostatních detektivkáchHammarbyjské série se opět zabývá lidskou psychikou a otázkou, jak vzniká zlo a kde se vlastně v člověku zrodí myšlenka na spáchání zločinu Hammarbyjské série bylo ve Švédsku prodáno více než 600 000 výtisků a i u nás se švédská spisovatelka stále více zabydluje a získává oblibu svých čtenářů. Romány Carin Gerhardsenové o týmu Hammarbyjské policie charakterizuje vynikající výstavba zápletek, vykreslení prostředí se smyslem pro detaily a galerie postav, které čtenáře ihned zaujmou a dlouho setrvávají v jeho paměti.

 

Světec

Hammarbyjská série 4

Autorka: Carin Gerhardsen

Vydalo: nakladatelství Vyšehrad
Překlad: Jana Chmura Svatošová
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Vydáno: 10/2014
ISBN: 978-80-7429-463-1

Přečtěte si více o knize Světec, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Vyšehrad. Můžete si také přečíst krátkou ukázku z románu.

Nakladatelství Vyšehrad se se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snaží nabídnout kvalitní literaturu novou i léty prověřenou.

 

Ukázka z knihy

„Ví o tom, jistě o tom ví. Celá léta věděl, co jsem udělal, a přesto mě drží pod ochrannými křídly…“
„Nic mě nezastaví. Chci, troufnu si. Pěkně klidně, jsem už tak blízko…“
„A vždycky s úsměvem. Jako by se nic nestalo. Nejdřív políček, pak objetí. A jako by všechno bylo zapomenuto. Ačkoliv to přece není, nemůže být…“
„…žádnou čest v těle, pokaždé takové čachry. Ať už jde o přidělení družstva, soudy rozhodčích nebo poker. A pokaždé s tím svatouškovským úsměvem…“
„Já ho zabiju, seberu odvahu, zabiju. Uvidíte, dokážu to. Udělám to…“
„Dvakrát, dvakrát se to zatraceně stalo, a on dělá jako by nic. I když ví, že vím, že ví…“
„Přepisuje pravidla podle vlastních potřeb, ten zatracenej pokrytec…“
„Jsem jako v kleštích, musím se toho jha zbavit…“
„Kdyby zmizel, tlak za čelem by polevil a konečně by mi začal vlastní život…“
„A my tu sedíme jako naprostý pošetilci, loutky v jeho rukou, a jen mu přitakáváme…“
„Můžu, troufám si, zhluboka nádech. Dostane střelu do šíje, pěkně čistě…“ (str. 11)

 

O autorce

Carin Gerhardsen je čerstvým hlasem na rozmanitém a barvitém poli severských krimi románů. Narodila se v roce 1962 v Katrineholmu a tam také umístila počátek prvního případu z tzv. Hammarbyjské série a nazvala ho Perníková chaloupka. Není náhoda, že právě v prvním příběhu zvolila jako téma šikanu mezi dětmi. Přiznává, že v dětství zažila něco podobného na vlastní kůži, a zajímalo ji, jak mohou špatné zážitky z dětství zformovat člověka a ovlivnit celý jeho život. Autorka vystudovala matematiku, a jak sama říká, vždy milovala řešení matematických problémů, rébusů a sudoku a od toho byl jen krok k napsání zápletky románu, logické a propracované, s věrohodnými postavami, s jejich přednostmi i chybami. Hned první román jí získal čtenářskou oblibu a přiměl ji nadále se věnovat pouze psaní. Autorka žije ve Stockholmu s manželem a dvěma dětmi.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Vyšehrad)

 

Vyhrajte knihu Světec

Kdo mohl mít zájem na smrti oblíbeného Sven-Gunnara Erlandssona? A jak to zjistit, když jediným vodítkem je balíček karet a promáčený kus papíru? Vyšetřování dovede kriminalisty až do míst, do kterých by za normálních okolností nikdy nevstoupili – mezi tu nejhorší spodinu města. Najdou tam odpovědi na své otázky a podaří se jim vystopovat vraha?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Světec vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Světec
probíhá od 21. října do 3. listopadu 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

http://www.klubknihomolu.cz/110807/zasoutezte-si-o-dalsi-pripad-svedskych-vysetrovatelu/Zpět na knížku "Světec".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook