Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Astin deník - Text na záložce

Astin deník - Text na záložce

 

Čí vlastně je to příběh? Ann? Vypravěčky všech událostí? Ann, která se snaží přijít na kloub téměř sto let starým událostem? Nebo její tety Swanny? Swanny prožila příjemný, chráněný život milované dcery a hýčkané ženy a zdálo by se, že se jí nepřihodilo nic pozoruhodného. Najednou však jejím pocitem bezpečí otřásl anonymní dopis, který ji přinutil hledat vlastní kořeny. Anebo je to hlavně příběh Swannyiných rodičů Asty a Rasmuse? Když přišli roku 1905 z Dánska do Londýna s malými dětmi a služebnou Hansine, nemůže si Asta přivyknout na cizí prostředí, nemá s kým pořádně promluvit, a tak si začne psát deník, který se jí stává důvěrníkem a přítelem. Nikdo o tom neví a může se deníku vyznat ze svých strachů, přání i pocitů osamělosti, ze svého složitého vztahu k Rasmusovi i k příteli Harrymu. A za jejího života se o její tajné vášni ani nikdo nedozví, neboť se deníky najdou až po její smrti.
Právě Astin deník vede k rozluštění dávného zločinu a záhady, co se před dlouhými desetiletími stalo s jednou malou holčičkou a jak to ovlivnilo pozdější životy lidí, kteří o sobě ani nevěděli.
Barbara Vineová, známá především jako Ruth Rendellová, ani tady nezapře, že je autorkou kvalitních detektivek. Ve svém románu splétá pramínky nejrůznějších životních příběhů do strhujícího toku vyprávění a spletitými cestami vede čtenáře k překvapivému rozuzlení.

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook