Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Ve znamení meče  »  Ve znamení meče-klub knihomolů_17.3.2016

Ve znamení meče-klub knihomolů_17.3.2016

Historické romány z Vyšehradu

Historicke_romany_z_Vysehradu
Vydejte se s námi na historické cesty! Nahlédněte do dob, kdy se Anglie teprve vzpamatovávala z bitvy u Hastings a Francie postupně podléhala centralizaci. Poznejte znepřátelené země v jedněch z nejdůležitějších středověkých milníků.

 

 

 

Oba dnešní tituly vydalo nakladatelství Vyšehrad.

logoVysehrad_120x60

Nakladatelství Vyšehrad se se svými zhruba 80 tituly ročně se řadí mezi dvacítku největších českých nakladatelů. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví – se snaží nabídnout kvalitní literaturu novou i léty prověřenou.

————————————————

Raný středověk představoval kruté a krvavé období, v němž časté války o území nebyly ničím výjimečným. Následující kniha to jenom potvrzuje. Přečtěte si o dobách, v nichž se britské ostrovy musely vypořádávat s normanskými válečníky. Příběh je navíc okořeněn zajímavou románovou zápletkou!

Ve znamení meče

Ve znamení meče je první díl historické trilogie z doby těsně po normanském vítězství na britských ostrovech. Hlavní hrdina Tancred bojuje na straně Normanů, kteří nemají ani tři roky po rozhodující bitvě u Hastings (1066) své panství v Anglii jisté a musí čelit povstáním neustále doutnajícím mezi původními anglosaskými obyvateli. Tancred je středověký rytíř, který se nejlépe cítí ve válečné vřavě, ve světě fyzické síly a jednoznačných povelů. Ve službách normanského šlechtice pomáhá udržovat mír na samé hranici normanského vlivu v severní Anglii. V situaci, kdy Normané ztrácí město Durham a schyluje se k rozhodující bitvě o York, je Tancred pověřen poněkud záhadným úkolem doručit zprávu do kláštera na jihu Anglie. Ze zdánlivě náhodné odbočky mezi bitvami se stává hlavní zápletka, když Tancred zjistí, že zpráva je určena vdově po posledním anglosaském králi Haroldovi…
Román, který je poněkud netypicky vyprávěn z pohledu vítězných Normanů, nabízí vše, co čtenáři od románu ze středověké Anglie očekávají: napětí mezi francouzskou raně středověkou kulturou s jejími ideály lenní oddanosti a vojenské cti a tajemným světem anglosasko-keltské civilizace, dále líčení bitev, pletichy a intriky mocných a samozřejmě milostnou zápletku.

Autor: James Aitcheson
Přeložila: Petra Pachlová

Počet stran: 432
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7429-616-1
Doporučená cena: 368 Kč

 

Knihu Ve znamení meče vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Ukázka z knihy

„Všichni jsme pochopitelně slyšeli, co se stalo v Dunholmu,“ pokračoval kaplan. „Měl bys vědět, že skupina těch, kteří se z výpravy vrátili, prozatím čítá méně než tři sta, mnozí z nich jsou rytíři jako ty.“

Méně než tři sta z armády dvou tisíc lidí, která vyrazila z Lundene jen před několika týdny. Jak je možné ztratit tolik mužů během jediné noci? „Tomu nevěřím,“ řekl jsem.

„Nicméně je to pravda,“ opáčil kaplan s ponurým výrazem. „Podle všech líčení to byl masakr. Ty a tvoji společníci jste udělali dobře, že jste si zachránili život útěkem.“

„Moji společníci?“ zeptal jsem se. „Takže Eudo a Wace jsou tady?“ (str. 71)

Neváhejte a přečtěte si ukázku celou.

O autorovi

James Aitcheson se narodil ve Wiltshiru v roce 1985. Během studií historie na Emmanuel College v Cambridgi se začal intenzivně zajímat o anglický středověk, zvlášť o anglosaské období a následné ovládnutí Anglie Normany. Právě tato událost totiž znamenala zásadní obrat ve vývoji země.

Ve znamení meče je autorův románový debut a zároveň první díl trilogie zasazené do neklidných časů po bitvě u Hastings (1066). Autor v současné době pracuje na svém čtvrtém románu.

Zdroj informací: Vyšehrad

————————————————

Říká se, že bitva u Hastings byla jednou z příčin stoleté války. Ačkoliv nepřetržité rozepře představovaly pro nově centralizovanou Francii všestranné zatížení, stále existovali tací, kteří i v této divoké době dokázali budovat krásu. Jedním z dokladů je středověké opatství Thoronet, o jehož vzniku vám více sdělí následující titul.

http://www.klubknihomolu.cz/128894/historicke-romany-z-vysehradu/

 Zpět na knížku "Ve znamení meče".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook