Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Všichni žijem´v blázinci - Reflex

Všichni žijem´v blázinci - Reflex

NEVER MORE

5.3.2015    Reflex, reflex.cz    str. 47    Labyrint kultury

           

MAREK GREGOR

 

Chudák Karel Kryl, jestli se na nás dívá shora. Nejdřív se k němu přihlásil dnešní Žito 44, Daniel Landa, před nedávnem si na něm zase polívčičku přihřál bezproblémový Tomáš Klus a nyní se přidává se svým kouskem do pověstného mlýna i Česká mincovna, která při příležitosti Krylových nedožitých narozenin vydává pamětní medaile s pěkně nevkusným layoutem.

Vzhledem k tomu, že Karel Kryl by se dožil 70 let až 12. dubna, raději si ani nepředstavovat, jaké další nevkusnosti nás během následujících týdnů ještě čekají.

 

TEREZA SPÁČILOVÁ

 

Čert vem, že udělali blázny z nás, novinářů. Čert vem, že udělali blázny z ČFTA. Co mě na takzvané cause Carrey v Rudolfinu mrzí nejvíc, je, že večer, kdy se to všechno semlelo, stál poprvé v historii Českého lva za to. Kdo mu vrátí prestiž, když si z něj utahují už i zahraniční média?

 

MILAN TESAŘ

 

Psychiatr Radkin Honzák ve výtečné, nedávno vyšlé knížce-rozhovoru Všichni žijem’ v blázinci říká, že jeho americký kolega David Goleman definoval šest základních emocí: radost, údiv, odpor, úzkost, smutek a vztek.

Upřímně řečeno, kromě té první mě během cirkusu kolem Českých lvů (výsledky, diskuse o nich, přenos, falešní lidé) naplnily všechny.

Falešný Jim Carrey, to je ten pravý český film. Never more!

 

Foto autor| K R E S BA MAREK DOUŠA

 

 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook