Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Vykoupení krví  »  Vykoupení krví - Liberecký deník

Vykoupení krví - Liberecký deník

Král je zákeřně zraněn, bojuje o život. Vyřeší složitý případ odhalení tajemství kláštera?

14.9.2015    Liberecký deník    str. 07    Kultura regionu

    (red)       

Strhující historická krimi: Zatímco chytrý benediktinský mnich řeší zločiny ve 12. století v Anglii, nebojácná advokátka soudního dvora se pěkně činí v pátrání po mordech v 7. století v Irsku

 

TIP DENÍKU

 

Severní Čechy – Příběhy sestry Fidelmy přinesly britskému historikovi a spisovateli Peteru Tremaynovi(*1943) celosvětový úspěch. U nás je 11 let vydává nakladatelství Vyšehrad. Na severu Čech mu důstojně konkuruje historik i bývalý sklář z Doks, úspěšný Vlastimil Vondruška.

            Britové jsou historickými detektivkami proslulí, Češi milují příběhy s bratrem Cadfaelem od Ellis Petersové a série od Petera Tremayna.

            Benediktinský mnich řeší zločiny ve 12. století v Anglii, advokátka soudního dvora se činí v 7. století v Irsku. Cadfaelovi pomáhá pátrat šerif Beringar, Fidelmě bratr Eadulf. Oba detektivové jsou na svou dobu moderní a bez předsudků. Oba autoři odlehčují dramatický děj humorem, věrohodně oživují středověkou minulost.

Petersonové pomohl Cadfael k Řádu Britského impéria za zásluhy o literaturu, o třicet let mladší Tremayne má na Řád ještě čas.

Tremayne, vlastním jménem Peter Berresford Ellis, píše práce odborné, zejména o postavení keltských žen, irské i keltské mytologii, biografie literátů, kteří jej zaujali, beletrii v žánru fantasy a historické romány. Vydal

 

Review

 

téměř 100 knih; pod pseudonymem Peter Tremayne 55.

Krimi příběhy o sestře Fidelmě, v nichž využil svých znalostí staroirského práva, vycházejí ve více než 20 jazycích. Vyšehrad vydává v pořadí už 18. případ sestry Fidelmy, knihu „Vykoupení krví“.

            V roce 670 král Colgú pořádá na svém hradě hostinu pouze pro význačné panstvo. Do síně přichází řeholník, prýmá pro krále důležitý vzkaz. Vzápětí se na Colgúa vrhá a s výkřikem „Pamatuj na Liamuin!“ ho probodne. Stráž útočníka hned zneškodní, ale král je vážně raněn a bojuje o život. Kdo je to Liamuin? A kdo stojí za pokusem o vraždu? Vyšetřováním je pověřena králova sestra Fidelma, vzdělaná právnička, a její muž, bratr Eadulf.

            Spolu se manželé musejí vydat na území svých úhlavních nepřátel, příslušníků kmene Uí Fidgente, aby odkryli temné tajemství prastarého kláštera Mungairit.

            A nejen to. Musí taktéž podniknout výpravu do hrozivé horské tvrze. Po celou dobu náročné výpravy je přitom provází děsivé nástrahy a hrozivá nebezpečí, kterým nesmí podlehnout. Až nakonec odhalují šokující pravdu…

 

***

 

„Správná dávka zla a napětí kombinovaná s věrohodnými a rozmanitými postavami.“ Historical Novels

 

Foto popis|

Region| Severní Čechy

 

Stejná zpráva vyšla také v dalších 2 titulech: Jablonecký deník, Českolipský deník

 
Zpět na knížku "Vykoupení krví".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook