Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Výživou proti rakovině - www.zena-in.cz

Výživou proti rakovině - www.zena-in.cz

Magazín Žena-in

Bojíte se rakoviny?

Jezte čokoládu! (12.12.2008)

Je to prosté. Proč čekat, až svojí životosprávou vyprovokujeme rakovinu, a pak zoufale doufat, že se vyléčíme? Lze jí do jisté míry i předcházet. Jak? Vhodně zvolenou stravou. A do ní kupodivu patří i čokoláda!

Tvrdí to alespoň kanadští onkologové Richard Béliveau a Denis Gingras. V těchto potravinách se totiž prý nachází velké množství protirakovinových látek. A to je dobrá zpráva pro milovníky vánočních kolekcí.

Vhodně zvolená strava se může stát prostým a účinným prostředkem v prevenci a léčbě rakoviny, zároveň může působit i léčebně. Běžná strava, v níž nechybí zelenina, ovoce a nápoje, jako je zelený čaj a červené víno, či čokoláda, je už schopna dodat organismu potřebnou dávku protirakovinných látek.


Vhodné doplňky stravy podle onkologů

Samozřejmě zelenina a ovoce, zelený čaj, kurkuma, čokoláda, červené víno


„V České republice je velmi dobrá diagnostika a léčba již vzniklých zhoubných nádorů, chabá je však úroveň prevence ve vědomí odborníků i laiků. Přitom právě jídlem můžeme do těla dostat jak prospěšné, tak i škodlivé látky,“ vysvětlil děkan Lékařské fakulty brněnské Masarykovy Univerzity Jan Žaloudík. Ten český překlad knihy Richarda Béliveaua a Denise Gingrase Výživou proti rakovině jen doporučil.

Podle Žaloudíka v ČR onemocní nádorem v průběhu života každý třetí občan. Každý čtvrtý pak na rakovinu umírá. „Při výběru potravy a nápojů jsme každý sobě lékařem, preventistou, ale bohužel i hrobníkem,“ uzavřel lékař.

Spoluautor knihy Richard Béliveau je vedoucím Katedry prevence a léčby rakoviny na Univerzitě v Montrealu, kde také přednáší biochemii. Jeho kolega Denis Gingras je badatel specializující se na onkologii v Laboratoři molekulární medicíny montrealské nemocnice Sainte-Justine.

Soutěžte o knížku Výživou proti rakovině ZDE. Soutěž ukončíme ve středu o půlnoci a pak vylosujeme výherkyni.

Bojíte se rakoviny? Vzpomenete si na to, až se o svátcích budete přejídat čokoládovými figurkami z kolekcí?

Jan Exner
 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook