Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Zapomenutá legie  »  Zapomenutá legie - Ústecký deník a další

Zapomenutá legie - Ústecký deník a další

Neklid, brutalita i nádhera Říma

27.12.2014    Ústecký deník    str. 08    Kultura regionu

    (red)       

DRAMA A NAPĚTÍ

ČR – Osudy obyvatel starého Říma lidstvo vzrušují a spisovatele inspirují. I Brita Bena Kane (1970) k historickému románu „Zapomenutá legie“. Ukazuje Řím v 1. století př. Kr. za vlády triumvirátu Pompeius, Julius Caesar a Crassus, kniha je 1. svazek trilogie; Vyšehrad ji doplní díly Stříbrný orel a Cesta do Říma.

            S více než čtyřsetstránkovou knihou čtenář vstoupí do období 70–53 př. Kr. V Římě zuří boj o moc, římská říše si podmaňuje další území. Hlavními postavami knihy jsou nemanželská dvojčata otrokyně Fabiola a Romulus Jejich pán je ve 13 prodá; Fabiolu do nevěstince, Romula do gladiátorské školy. „Ocejchuj kluka, sundej mu řetězy,“ říká Memor úředníkovi. Romulus vidí špinavou tréninkovou plochu, nový domov...

            Fabioly si všimne mocný muž Říma, Romulus se spřátelí s gladiátorem Brennem, jehož rodinu Římané zabili. Zněj je otrok. Když se jim naskytne šance, prchnou z Říma a přidají se ke Crassově armádě, která míří do Partie. Spřátelí se s Tarquiniem, jedním z posledních Etrusků, skvělým bojovníkem. Spolu putují na konec světa, aby potkali osud.

            Autor nás seznamuje s přesnými detaily historie, ale neoslabuje ani spád děje.

 

Foto popis|

Region| Severní Čechy

 

Stejná zpráva vyšla také v dalších 6 titulech: Děčínský deník, Chomutovský deník, Litoměřický deník, Mostecký deník, Teplický deník, Žatecký a lounský deníkZpět na knížku "Zapomenutá legie".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook