Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Zlo - Text na záložce

Zlo - Text na záložce

Další z řady románů Andrewa Vachsse, spojených ústřední postavou  Burkeho, neoficiálního soukromého detektiva a strážce spravedlnosti z podsvětí, začíná ve chvíli, kdy se hlavní hrdina ocitá po nezvané návštěvě policie na ulici. Jeho mizerná situace tím  ale zdaleka nekončí. Stačí jedno pokojné shromáždění homosexuálů, na něž se vydala jeho přítelkyně, a ztrácí i svou lásku. Z kolemjedoucího auta totiž začali po demonstrantech střílet neznámí pachatelé a jedním ze dvou mrtvých byla i Burkeho Crystal Beth.

Utočníci na homosexuály oslavují, ale pak začnou jeden po druhém  přicházet o život. K odpovědnosti za jejich smrt se brzy přihlásí neznámý Homo Erectus a rozšíří záběr svého působení o pedofily. Veřejnost je pobouřená, média u vytržení a policie si neví rady. Burke prahne po pomstě  a marně se snaží najít vrahy Crystal Beth, když tu ho osloví  jistá homosexuální skupina, která po něm chce, aby našel tajemného mstitele, jemuž chtějí dopomoct k útěku.

Pro Burkeho je to začátek  hrůzu nahánějícího pátrání na ulici, po Internetu i ve vlastní minulosti, které ho dovede k člověku, který povýšil zločin na umění

a za svůj životní cíl si zvolil Zlo.

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook