Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Zločin na Zlenicích hradě L. P. 1318  »  Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 - Text na záložce

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 - Text na záložce

Dnes již klasická
historická detektivka  
nestora tohoto žánru
Radovana Šimáčka

 

Historie českých zemí je bohatá na různorodé, mnohdy dobrodružné, vždy však poutavé události. Nechybí ­historické prameny, kroniky ani knihy černé neboli smolné, tedy bohatý zdroj informací, jež přibližují minulé časy. Svoji historickou detektivku  Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 zasadil autor Radovan Šimáček do rušné doby panování Jana Lucemburského, doby neklidu a sporů šlechty s ­králem. Autor prostudoval mnoho historických materiálů, což je na jeho stále živém a čtivém vyprávění znát. Vždyť kromě Petra Ptáčka jsou všechny postavy historicky ­doložené a lucemburská doba ožívá barvitě a věrohodně.

Oldřich ze Zlenic pozval na svůj hrad sousedy, pány a zemany, aby s nimi vyjasnil spory a obnovil mír. Hned zpočátku rokování však spory vyústí v prudkou hádku. Když je pak druhý den ráno jejich hostitel Ondřej ze Zlenic nalezen mrtvý, padá podezření na každého z nich. Vyslali proto posla pro syna Ondřeje – Jana, který trávil noc na lovu. Když se však ukáže, že během noci tajně navštívil hrad, stává se i on podezřelým. Proto odjede vyhledat Oldřicha z Týnce, popravce, aby záhadnou vraždu objasnil. Ale i on shledá Jana jako podezřelého, a proto Jan odjíždí do Prahy, aby vyhledal Petra Ptáčka, který mu má pomoci s rozluštěním vraždy. Začíná spletité vyšetřování s překvapivým rozuzlením.Zpět na knížku "Zločin na Zlenicích hradě L. P. 1318".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook