Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Zvon malomocného  »  Zvon malomocného - Text na záložce

Zvon malomocného - Text na záložce

Jen na několik dní zanechali Fidelma a Eadulf svého synka Alchúa v péči chůvy v bezpečí královského paláce v Cashelu, ale i ta krátká doba se ukázala jako osudná. Zatímco vyšetřovali v Rath Raithlenu záhadnou smrt mladých dívek, k níž došlo vždy za úplňku, malý Alchú zmizel a jeho chůvu Sárait našli v nedalekém lese zavražděnou.

 

Fidelmin bratr Colgú, král Mumanu, je připraven udělat cokoliv, aby svého uneseného synovce našel. Schází se s Eadulfem a svými rádci, aby se domluvili, jak postupovat. Jedno je jisté: tentokrát by měla zůstat Fidelma stranou, když je případ pro ni tolik osobní. Fidelma je ovšem odhodlána vyšetřovat zmizení svého syna bez ohledu na to, co jí všichni doporučují. Pátrají s Eadulfem po synovi každý na vlastní pěst a oba se dostávají do situace, kdy jim jde o život. Ukazuje se, že klíčem k případu je vlastně Sáraitina smrt, jejíž vražda má hlubší kořeny, než se na první pohled zdá.

 

P. Tremayne přichází s dalším detektivním příběhem, zasazeným do Irska sedmého století, v němž poutavý příběh podbarvují legendy dávných Keltů.

 Zpět na knížku "Zvon malomocného".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook