Literatura s názorem

Ediční plán na podzim a zimu 2020

Ediční plán

Vyberte si čtení z nakladatelství Vyšehrad!

Milé čtenářky, milí čtenáři,

letošní rok je pro nás všechny dobou náhlých změn. Na začátku února jsme pro vás připravili ediční plán na jaro a léto s nabídkou více než padesáti novinek. Nikdo z nás si nedovedl představit, že za měsíc budou všechna knihkupectví uzavřená.

Díky veliké podpoře vás čtenářů jsme mohli naplno pokračovat v přípravě nových knih a připravit pro vás stejně širokou nabídku.

Připravili jsme pestrou nabídku krásné literatury i odborných textů. Z beletrie bych rád zmínil román Kokoro, který je považován za vrcholné dílo Sóseki Nacumeho, román amerického spisovatele Luise Alberta Urrey Dům polámaných andělů. Z děl českých autorů připomenu Café Groll Jana Štiftera nebo Nejkrásnější pohřeb Jana Huga Lukáše Csicsely – obě knihy vychází v edici Tvář.

Milovníci historie se mohou těšit na knihu Jana Rychlíka Československo v období socialismu 1945 – 1989. Dramatické osudy izraelských agentů původem z arabských zemí, popisuje ve své knize Agenti bez vlasti Matti Friedman. Krásným vánočním darem může být luxusně vypravená kniha Historický atlas Bible.

Edice Rozhovory je zde zastoupena hned několika tituly. Naděje v dějinách – rozhovor s historikem a teologem Tomášem Petráčkem vedl Martin Bedřich. Rozhovor s nejúspěšnějším českým himalájským horolezcem Radkem Jarošem má název Nahoru na horu. Následoval Život na špičkách, kde Hana Skálová představila světově proslulou primabalerínu Dariu Klimentovou.

Z ostatního bych konečně rád zmínil alespoň rozhovory Olgy Tajovské s lektory a „mistry“ českých jógových škol Spojeni jógou a knihu Břišani Kristýny Mothejzíkové uvádějící lehkou formou do složitých otázek fungování trávicího systému.

Náš ediční plán přináší třicet pět nových knížek a mnoho reedic a dotisků úspěšných titulů. Těším se na setkání s vámi prostřednictvím našich knih.

 

Pravomil Novák, programový ředitel

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.