Literatura s názorem

Uvedení knihy Se žlutou hvězdou v prázdném kupé

Aktuality

Podívejte se na video z křtu knihy Se žlutou hvězdou v prázdném kupé s 92 letou autorkou Lydií Tischlerovou, novinářem Petrem Vizinou a psychiatrem Davidem holubem.

V neděli 30. května od 15 hodin jsme se setkali s devadesáti dvou letou psychoterapeutkou Lydii Tischlerovou a novinářem Petrem Vizinou. Z Londýna autorka přiletěla na křest svojí knihy Se žlutou hvězdou v prázdném kupé, knihy vzpomínek jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi, která po válce odešla do Velké Británie absolvovat psychoterapeutický výcvik a věnovat se po zbytek svého profesního života dětské psychoterapii. Proč je třeba si holokaust stále připomínat? Jak k této tragédii vůbec mohlo dojít? Jak se s touto mezní zkušeností dá žít? Událost moderoval psychiatr David Holub a my jsme rádi, že jsme se besedy mohli účastnit naživo, neboť jsme tak mohli být svědky toho, že i přes všechna životní úskalí a úctyhodný věk může člověk překypovat obrovskou životní energií.

Těšíme se, až se spolu uvidíme zase jindy.
Za video děkujeme Dominikánské 8, spolupořadateli akce.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.