Literatura s názorem

Petr Andreas


Mgr. Petr Andreas, Ph.D. (* 1985), je novinář, editor a literární historik. Narodil se v Pelhřimově, vyrůstal v Černovicích u Tábora a Českých Budějovicích, žije v Praze. Vystudoval estetiku a literární vědu na Filosofické fakultě UK. Rok strávil na univerzitě v belgické Lovani, kde potkal svou budoucí manželku, a půl roku v anglickém Sheffieldu, kde se z něj stal anglofil. Pracuje na 2. lékařské fakultě UK jako webeditor, působil a vyučoval na FF UK, píše kulturní a politickou publicistiku. Ve volném čase se věnuje rodině – manželce a dvěma dětem, čte, cestuje a chodí po horách, přednáškách a výstavách.

Související akce a aktuality:

Pozvánka na charitativní křest knižního rozhovoru Srdce napůl

Pozvánka na charitativní křest knižního rozhovoru Srdce napůl
Akce
Srdečně Vás zveme na charitativní křest knižního rozhovoru Petra Andrease s dětským kardiologem prof. Janem Markem Srdce napůl, který se uskuteční ve středu 22. března 2023 v 17.30 hodin v Café Šternberk, NG v Praze – Šternberský palác, Hradčanské náměstí 57/15, Praha 1. Večerem provede Bára Nesvadbová a kmotry budou Anežka Gombošová-Kopecká a prof. Vladimír Komárek.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.