Literatura s názorem

Dívky beze jména


Martha Hall Kelly

Román založený na skutečných osudech. Silný příběh napsaný podle skutečných osudů žen, které přežily Ravensbrück

Mladá Polka Kasia, americká herečka Caroline a německá lékařka Herta – osudy těchto tří žen mají společný jmenovatel – Ravensbrück. V ženském koncentračním táboře byla Kasia jednou z těch, které se staly pokusnými králíky nacistických doktorů. Díky těm, jež pobyt v Ravensbrücku přežily, se zvěsti o obludných operacích dostanou do světa. Příběhy těchto žen, trpících doživotními zdravotními následky, inspirují filantropku Caroline. Po několika letech se jí podaří dostat přeživší z komunistického Polska do Spojených států amerických, kde se jim dostane patřičné zdravotnické péče. V connecticutské zahradě plné šeříků však ženy naleznou mnohem více. Autorka se nechala inspirovat osudy pamětnic a vytvořila nesmírně silný příběh o odvaze, utrpení a laskavosti, ale i o zločinech a hrůzách druhé světové války.
Číst více
398,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr román
Počet stran 528
Datum vydání 07.05.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,593 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Lilac Girls: A Novel
Původní jazyk angličtina
Překladatel Tereza Vlášková
EAN 9788074299827
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Autor knihy

Martha Hall Kelly Martha Hall Kelly

Martha Hall Kelly


Martha Hall Kelly prožila většinu svého života v Nové Anglii, kde si nemohla nepovšimnout krásného domu s ještě krásnější zahradou. A právě u tohoto domu vše začalo. Příběh Caroline Ferridayové i žen, kterých se Caroline ujala, ji už neopustil. Román inspirovaný skutečnými hrdinkami je jejím knižním debutem, ačkoli je zkušenou novinářkou. Dívky beze jména se staly hitem ve Spojených státech, kde se prodalo již přes milion výtisků. Nyní se postupně dostává do světa – byl přeložen již do 27 jazyků, stal se bestsellerem The New York Times i Publishers Weekly. Takový úspěch je autorce odměnou za celých deset let výzkumu, během nějž studovala knihy i archivní materiály v Evropě i ve Spojených státech a projela si se synem dokonce trasu, kterou z polského Lublinu do Ravensbrücku urazili „králíci“.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.