Literatura s názorem

Od minulosti k dnešku

Dějiny českých zemí

Jan Rychlík

Dějiny českých zemí z evropského pohledu. Aktualizováno o poslední události.

Přehledné zpracování českých dějin od ­samých počátků až po ty nejsoučasnější události z pera prof. Jana Rychlíka, významného českého historika. Jan Rychlík dále důsledně zasazuje dě­jiny českých zemí do širšího evropského kontextu, zejména do prostoru střední Evropy, s pohledem otevřeným jak na západ, tak na ­východ. Prostoru se dostává i slovenské perspektivě v pohledu na historii Československa, mnohdy odlišné od perspektivy české.

Číst více
599,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 688
Datum vydání 21.05.2018
Formát 165x240 mm
Hmotnost 1,261 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
EAN 9788074298813
Věk od 15
Edice Historica
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Autor knihy

Jan Rychlík Jan Rychlík

Jan Rychlík


Profesor Jan Rychlík je český historik, odborník na moderní dějiny slovanských národů. Badatelsky se specializuje na moderní české a slovenské dějiny a na problematiku vývoje balkánských národů. Mezi akcentovaná témata jeho prací náleží formování národů, česko-slovenské potýkání se ve společném státě, otázka pozemkových reforem a některé problémy etnografie. V roce 2014 mu byl udělen čestný doktorát a zlatá medaile Univerzity svatého Klimenta Ochridského v Sofii.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.