Literatura s názorem

Od minulosti k dnešku

Dějiny českých zemí

Jan Rychlík

Dějiny českých zemí z evropského pohledu. Aktualizováno o poslední události.

Přehledné zpracování českých dějin od ­samých počátků až po ty nejsoučasnější události z pera prof. Jana Rychlíka, významného českého historika. Jan Rychlík dále důsledně zasazuje dě­jiny českých zemí do širšího evropského kontextu, zejména do prostoru střední Evropy, s pohledem otevřeným jak na západ, tak na ­východ. Prostoru se dostává i slovenské perspektivě v pohledu na historii Československa, mnohdy odlišné od perspektivy české.
Číst více
599,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 688
Datum vydání 21.05.2018
Formát 165x240 mm
Hmotnost 1,261 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
EAN 9788074298813
Věk od 15
Edice Historica
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Autor knihy

Jan Rychlík Jan Rychlík

Jan Rychlík


Profesor Jan Rychlík je český historik, odborník na moderní dějiny slovanských národů. Badatelsky se specializuje na moderní české a slovenské dějiny a na problematiku vývoje balkánských národů. Mezi akcentovaná témata jeho prací náleží formování národů, česko-slovenské potýkání se ve společném státě, otázka pozemkových reforem a některé problémy etnografie. V roce 2014 mu byl udělen čestný doktorát a zlatá medaile Univerzity svatého Klimenta Ochridského v Sofii.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.