Literatura s názorem

Mrazivá hlubina


Adrian McKinty

První svazek detektivní série zasadil oceňovaný irský autor do Severního Irska roku 1981. Neklidný Belfast se stává kulisou surových vražd, které má vyřešit detektiv seržant Sean Duffy, univerzitně vzdělaný psycholog a katolík se slabostí pro ženy a pití. Pátrání v atmosféře bombových útoků IRA a vlády Železné lady zavede Duffyho na stopu homofobního sériového vraha, který má zálibu v opeře. Chandlerovský sarkasmus hlavního hrdiny, napětí a atraktivní příběh uhranuly čtenáře z Evropy, USA i Austrálie. Výhradní distribuce Kosmas
Číst více
298,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Další tituly z řady "Sean Duffy"

Detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 09.10.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,421 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Sean Duffy
Původní název The Cold Cold Ground
EAN 9788074298141
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Adrian McKinty Adrian McKinty

Adrian McKinty


Adrian McKinty (* 1968) patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější irské autory detektivek několika posledních desetiletí. Za vysokou čtenářskou oblibou thrillerů Adriana McKintyho stojí zejména přitažlivost jeho literárního stylu, v němž je napínavý a strhující příběh okořeněn suchým, leckdy až sarkastickým humorem hlavního hrdiny. Právě tato kombinace mu v The Times vynesla přirovnání k Raymondu Chandlerovi, nesmrtelné legendě detektivního žánru. Je mimo jiné dvojnásobným držitelem ceny Ned Kelly Award, udělované každoročně za nejlepší počin na poli detektivek, či prestižního amerického ocenění Edgar Allan Poe Award. Za román Mrazivá hlubina (Vyšehrad, 2017) získal v roce 2013 cenu Spinetingler Award.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.