Literatura s názorem

Synové a vojáci


Bruce Henderson

Neznámý příběh Židů, kteří unikli nacistům a vrátili se bojovat proti Hitlerovi

Uznávaný americký novinář a autor zpracoval lákavé téma vojáků židovského původu, kteří opustili za dramatických okolností rodné Německo, získali speciální výcvik a vrátili se jako výkonní vyzvědači a specialisté na výslechy do rodné země za války v uniformě americké armády. Vojáci jednotky, zvané podle místa výcviku v americkém státě Maryland Ritchie Boys, byli díky svým znalostem jazyka a prostředí vynikající zejména při získávání informací a vedení výslechů německých zajatců a značně tak napomohli k úspěchu spojeneckých operací. Spolu s „chlapci z Ritchie“ můžeme prožívat ty nejdramatičtější okamžiky dění na západní frontě, od vylodění v Normandii přes německou protiofenzívu v Ardenách až po šokující dojem z osvobozených německých koncentračních táborů. Kniha odhaluje dosud neznámou kapitolu dějin druhé světové války.
Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.03.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,71 kg
Jazyk čeština
Původní název Sons and Soldiers
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076010956
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Jaroslav Šajtar

reflex.cz - Chlapci z Ritchie

„Henderson napsal svou poutavou a čtivou knihu na základě četných rozhovorů s těmito válečnými veterány a po studiu archívních materiálů. Milovníci faktografických údajů ocení zejména jmenný přehled všech 1985 „chlapců z Ritchie“, včetně padesáti, kteří ve druhé světové válce položili život.“

Autor knihy

Bruce Henderson Bruce Henderson

Bruce Henderson


Bruce Henderson je autorem více než dvou desítek knih, včetně bestselleru New York Times And The Sea Will Tell o záhadném zmizení manželského páru na odlehlém atolu v Pacifiku, knihy o legendárním pilotovi během vietnamské války Hero Found: The Greatest POW Escape of the Vietnam War a titulu o dobývání Severního pólu True North. Cook, Peary, and the Race to the Pole. Jeho knihy byly vydány ve více než dvaceti zemích.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.