Literatura s názorem

Ve vyšším zájmu

Pravda, lži a prezidenti

James Comey

Strhující pohled do zákulisí americké politiky

Kniha bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho se stala bestselerem ještě před vydáním. Comey tvrdě kritizuje současného prezidenta Donalda Trumpa, kterého považuje za morálně nezpůsobilého k vykonávání úřadu, přirovnává Trumpovo pojetí vládnutí ke světu mafie, do nějž jako vyšetřovatel podrobně nahlédl. Comeyho vzpomínky ale sahají mnohem dál než k současné hlavě Bílého domu, dostane se na George W. Bushe, Baracka Obamu i manžele Clintonovy. James Comey sehrál významnou roli v kauze uniklých mailů Hillary Clintonové. Kniha je strhujícím nahlédnutím za kulisy americké politiky i zamyšlením nad tím, co je podstatou dobré vlády: vyšší zájem, povznesený nad stranické loajality a směřující k prospěchu celku.
Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 272
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.09.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,512 kg
Jazyk čeština
Původní název A Higher Loyality
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076011649
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

James Comey James Comey

James Comey


James Comey působil jako státní zástupce v New Yorku, jako ministr spravedlnosti v exekutivě George W. Bushe a jako ředitel FBI v letech 2013-2017. Jako státní zástupce se zabýval vyšetřováním špiček mafie, jako ministr spravedlnosti se postavil na odpor plánům na znovuzavedení mučení, jako šéf FBI figuroval v  kauze úniků mailové korespondence Clintonové, což podstatně ovlivnilo výsledek voleb v roce 2016. Brzy po nástupu Donalda Trumpa se dostal do konfliktu s  prezidentem, který požadoval osobní loajalitu bez ohledu na pravdu a zájem státu, a byl před vypršení desetiletého mandátu propuštěn z  funkce. Comey Trumpa považuje za morálně nezpůsobilého k vykonávání úřadu, bez vztahu k základním hodnotám. Své počínání vysvětluje tím, že smyslem služby státu je vyšší zájem, povznesený nad stranické loajality a směřující k prospěchu celku.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.