Literatura s názorem

Ráno už tu nebudu

Třetí případ Seana Duffyho

Adrian McKinty

Překoná Sean Duffy nejschopnějšího teroristu, který kdy vzešel z řad IRA?

Sean Duffy je outsider ve své zemi i ve své komunitě, právě díky tomu je však dobrým policistou. Ovšem v posledním díle této trilogie začíná od píky. Přišel totiž o vše. To ale také znamená, že nemá co ztratit. Když u jeho dveří stojí agenti z MI5, Sean přesně tuší, co po něm chtějí.

Samozřejmě že slyšel o členovi IRA Dermotovi McCannovi a jeho útěku z vězení. Od začátku věděl, že se jejich cesty zkříží. Ale při pátrání narazí na mnohé záhady, které se v minulosti nevyřešily. Překoná Sean Duffy nejschopnějšího teroristu, který kdy vzešel z řad IRA, nebo ho minulost dožene ještě dříve?

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.04.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,462 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
Řady Sean Duffy
Původní název In the Morning I'll Be Gone
Původní jazyk angličtina
Překladatel Ladislav Šenkyřík
EAN 9788076011052
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Adrian McKinty Adrian McKinty

Adrian McKinty


Adrian McKinty (* 1968) patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější irské autory detektivek několika posledních desetiletí. Za vysokou čtenářskou oblibou thrillerů Adriana McKintyho stojí zejména přitažlivost jeho literárního stylu, v němž je napínavý a strhující příběh okořeněn suchým, leckdy až sarkastickým humorem hlavního hrdiny. Právě tato kombinace mu v The Times vynesla přirovnání k Raymondu Chandlerovi, nesmrtelné legendě detektivního žánru. Je mimo jiné dvojnásobným držitelem ceny Ned Kelly Award, udělované každoročně za nejlepší počin na poli detektivek, či prestižního amerického ocenění Edgar Allan Poe Award. Za román Mrazivá hlubina (Vyšehrad, 2017) získal v roce 2013 cenu Spinetingler Award.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.