Literatura s názorem

Život na hraně

Nadcházející věk kvantové biologie

Jim Al-Khalili, Johnjoe McFadden

Kvantová biologie: cesta za tajemstvím života a vědomí.

Život je nejpozoruhodnější jev v celém nám známém vesmíru. Vzdor nesmírnému pokroku přírodních věd je pro nás život sám stále velkou neznámou. Nevíme, kde se ve skutečnosti vzal, neumíme jej uměle vyrobit z mrtvého materiálu. Jedinou cestou k vytvoření života je stále život. Autoři, kteří spojují bezprostřední zkušenost na poli vědy s mimořádnou dovedností uvádět věci do smysluplných souvislostí, nabízejí možnost, že onou chybějící složkou je kvantová mechanika. Na základě mnoha experimentů, uskutečněných na pracovištích v nejrůznějších místech světa, předkládá každá z kapitol knihy jeden konkrétní pohled na velikou záhadu života: Jak to, že ptáci vědí, kam mají letět? Jak doopravdy vnímáme vůni růže? Jak to, že se naše geny kopírují s takovou přesností? V čem spočívá vědomí? Co je to život?
Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 368
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 18.11.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,55 kg
Jazyk čeština
Původní název Life on the Edge
Původní jazyk angličtina
Překladatel Roman Šolc
EAN 9788074299858
Věk od 15
Edice Spektrum
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Jim Al-Khalili Jim Al-Khalili

Jim Al-Khalili


Prof. Jim Al-Khalili, OBE je akademik, spisovatel a komentátor. Jako přední teoretický fyzik působí na Univerzitě v Surrey, kde vyučuje a provádí výzkum v oblasti kvantové mechaniky.

Zobrazit profil autora
Johnjoe McFadden Johnjoe McFadden

Johnjoe McFadden


Prof. Johnjoe McFadden přednáší molekulární genetiku na Univerzitě v Surrey. Píše o tématech, jako jsou geneticky modifikované plodiny, psychedelické drogy a kvantová mechanika.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.