Ulička přízraků | nakladatelství
Literatura s názorem

Mysteriózní román, podle kterého byl natočen hvězdně obsazený velkofilm

Stanton Carlisle je kouzelník v potulném panoptiku, které lačnému publiku nabízí různé bizarnosti: nejsilnějšího muže na světě, elektrickou dívku i takzvaného divocha, nejnižší formu lidské existence. Stan ale jako mistr manipulace míří opačným směrem. Postupně se vypracovává a zdá se, že svět mu leží u nohou… až do chvíle, kdy jeho jistoty během jedné seance shoří na popel. V Uličce přízraků se totiž i ten nejzářivější sen může proměnit v noční můru.
429,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 360
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.01.2022
Formát 130x200 mm
Jazyk čeština
Překladatel Martin Světlík
EAN 9788076015777
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

William Lindsay Gresham William Lindsay Gresham

William Lindsay Gresham


William Lindsay Gresham byl americký prozaik a autor literatury faktu, který proslul především mezi čtenáři žánru noir. Jeho nejznámějším dílem je Ulička přízraků (Nightmare Alley, 1946), podle níž byl v roce 1947 natočen film s Tyronem Powerem v hlavní roli. V roce 2021 vznikla nová hvězdně obsazená adaptace – do hlavních rolí byli obsazeni například Bradley Cooper, Cate Blanchett, Rooney Mara, Willem Dafoe nebo Ron Perlman.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.