Literatura s názorem

77 šibenic


Christian Morgenstern

Výbor z poezie Christiana Morgensterna

Poezie Christiana Morgensterna fascinuje svou nespoutanou fantazijností, hravostí a jazykovou originalitou generace českých čtenářů, překladatelů a hudebníků. Tento výbor vznikl ve spolupráci překladatelů Jany Pokojové a Jana Januly a ilustrátorky Karoliny Žitné a jeho cílem je pomocí nového překladu a ilustrací znovu vytvořit podivuhodný svět Morgensternovy obraznosti a vlákat do něj i ty, kteří se o poezii běžně nezajímají.
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr poezie
Počet stran 104
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.11.2020
Formát 116x164 mm
Hmotnost 0,169 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Karolina Žitná
Původní název 77 šibenic
Překladatel Jana Pokojová, Jan Janula
EAN 9788076013667
Věk od 14
Edice Verše
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Recenze

denik.cz - Překládat Morgensterna je zábavná dřina

„S promyšleně hravým dílem německého básníka Christiana Morgensterna u nás změřili síly ti nejlepší – od Emanuela Frynty přes Josefa Hiršala až po Ivana Wernische."

novinky.cz - Jan Janula: Náš Morgenstern je Čech

„Morgenstern je nám básníkem, jenž umně zapojuje do tvorby dítě v nás dospělých"

Autor knihy

Christian Morgenstern Christian Morgenstern

Christian Morgenstern


Christian Morgenstern (1871–1914) je považován za zakladatele německé nonsensové poezie. Jeho nejznámější sbírkou jsou Šibeniční písně (1905). Morgensternova poezie je charakteristická zvukomalebností, neologismy, jazykovou hrou a zkoumáním jazyka a jeho možnostmi. Do češtiny byla již několikrát přeložena zásluhou Ludvíka Kundery, Egona Bondyho, Emanuela Frynty a dalších, klasickým se pak stal překlad Josefa Hiršala, jenž vznikl ve spolupráci s Bohumilou Grögerovou.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.