Literatura s názorem

Železné jezero


William Kent Krueger

První díl legendární detektivní série od oceňovaného amerického autora

Cork O’Connor, bývalý inspektor chicagské policie, se přestěhuje i s rodinou do ospalého městečka Aurora v Minnesotě, kde se stává šerifem. Městečko se rozkládá u Železného jezera a sousedí také se stejnojmennou indiánskou rezervací. O’Connor se nepříliš úspěšně snaží řešit rozbroje mezi bílými usedlíky a indiány kvůli rybolovu v jezeře a jeho kariéra šerifa končí blamáží. Také jeho osobní život je v troskách, a tak jen bezcílně ubíjí čas a utápí se v sebelítosti. Když je však nalezena mrtvola soudce Parranta a krátce poté zmizí indiánský mladík, který v městečku roznášel noviny, pustí se O’Connor do pátrání na vlastní pěst. Bezděky začíná rozplétat komplikovaný případ korupce, vydírání a doutnajícího skandálu, který musí vyřešit, aby nezemřeli další lidé.
Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 376
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.03.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,287 kg
Jazyk čeština
Původní název Iron Lake
Původní jazyk angličtina
Překladatel Marie Válková
EAN 9788076017733
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

William Kent Krueger William Kent Krueger

William Kent Krueger


William Kent Krueger (* 1950) je americký spisovatel, který se proslavil především osmnáctidílnou sérií románů s hlavní postavou detektiva Corka O’Connora. Po studiích se léta živil jako stavební dělník a psal pouze příležitostné povídky a črty. Svůj první román Železné jezero dokončil ve čtyřiceti letech a dostal za něj literární cenu Barry Award, kterou následně obdržel ještě dvakrát společně s dalšími cenami a nominacemi. Krueger žije s manželkou a dvěma dětmi v St. Paul ve státě Minnesota.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.