Literatura s názorem

Raci v hlavě


Rudolf Král

Podmanivý román o hledání vlastních kořenů v labyrintu 20. století

Román Raci v hlavě je barvitým obrazem turbulentní historie středoevropského prostoru posledních sta let, se všemi jeho vzlety a pády. Autor pracuje s několika dějovými liniemi, které se nakonec propojí, podobně jako třeba Bulgakov v Mistrovi a Markétce nebo některé romány Harukiho Murakamiho. Mísí se v něm prvky gangsterky, iniciačního příběhu ve stylu Salingerova Kdo chytá v žitě, i magického realismu, jak ho známe z děl G. G. Márqueze nebo Salmana Rushdieho. Kniha propojuje realistické události z dětského domova, kde hlavní hrdina vyrůstá a odkud se vydává poznávat svět, s dojemnými příběhy z vypjatých období 20. století. Ve vyprávění doslova vybuchujícím gejzíry autorských nápadů Rudolf Král dovedně rozvíjí hlavní linie dalšími a dalšími zábavnými i vážnými mikropříběhy lidských osudů, aby nakonec nechal celý román vyznít v nečekané pointě.

Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 448
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,597 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Sabina Chalupová
EAN 9788076017115
Věk od 18
Edice Tvář
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Recenze

novinky.cz - Drogy. 1. světová válka. Cirkus i děcák. Raci v hlavě, velkolepá pouť 20. stoletím

„Miku z dětského domova kdesi na severu Čech, 90. léta. Taryk, malá holčička, která se se svým ochráncem Nestorem setká v roce 1914. Dva rozlišné osudy, jež spojí neklidné 20. století. To je pozoruhodný románový debut Rudolfa Krále Raci v hlavě."

Deník N - Bolavé dětství v nových českých románech

...„V edici Tvář po Poupátkách Hany Lehečkové vyšly další dva silné domácí tituly s tématem traumatického dětství – útlá novela Únikové cesty Barbory Haplové a pozoruhodná románová jízda Raci v hlavě Rudolfa Krále."...

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.