Literatura s názorem

Brány Athén


Conn Iggulden

i Připravujeme

Román z období řecko-perských válek od autora historické série Válka růží

Píše se rok 490 před naším letopočtem. Perský král Dareios se svou armádou se vyloďuje v Řecku s jediným cílem: podrobit si tamní svobodný lid. V cestě mu stojí athénské vojsko, k němuž se připojuje i vojevůdce Xanthippos, vedoucí své muže do bitvy u Marathónu. Její průběh však napovídá, že Řekové mezi sebou mají zrádce, a jeho odhalení má pro Xanthippa nedozírné následky. Peršané navíc s dobyvačnými snahami rozhodně nekončí a o deset let později se schyluje k legendární bitvě u Thermopyl.

Conn Iggulden (* 1971)

Přednášel sedm let historii na Londýnské univerzitě, poté se stal spisovatelem na plný úvazek. Napsal již řadu historických románů, z nichž se některé představily i českým čtenářům, např. série o Čingischánovi nebo o životě Julia Caesara či tetralogie Válka růží pojednávající o pohnuté době anglických dějin. Ve své nejnovější historické sérii Athéňané, jíž jsou Brány Athén prvním dílem, se věnuje období řecko-perských válek. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, zároveň však umí vystavět dramatický příběh a podmanit si čtenáře svým působivým vypravěčským umem.

Číst více
549,00 Kč Doporučená cena
Vychází 29.04.2024

Detailní informace

Počet stran 456
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.04.2024
Formát 145x205 mm
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Athéňané
Původní název The Gates of Athens
Původní jazyk angličtina
Překladatel Ivan Ryčovský
EAN 9788076019348
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Conn Iggulden Conn Iggulden

Conn Iggulden


Conn Iggulden o sobě tvrdí, že je odmalička fascinovaný příběhy. Než se stal spisovatelem na plný úvazek, přednášel sedm let historii na Londýnské univerzitě. Napsal již několik historických románů, z nichž některé se představily i českým čtenářům, například trilogie o Čingischánovi či tetralogie věnovaná životu Julia Cézara. Ve své nejnovější historické sérii čerpá z anglických dějin: vrací se k takzvané Válce růží. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, ale zároveň umí vystavět dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy ožívají před očima. Svým působivým stylem bez příkras čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním za zdmi středověkých hradů.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.