Jan Žaloudík | nakladatelství
Literatura s názorem

Jan Žaloudík


Český lékař, chirurg, onkolog, senátor a emeritní ředitel Masarykova onkologického ústavu prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., je expertem na boj s rakovinou. Svůj život zasvětil hledání vhodného druhu léčby pro konkrétní pacienty i možností, jak lépe zajistit a organizovat onkologickou péči a prevenci pro všechny. Vystudoval Lékařskou fakultu UJEP v Brně, od r. 1998 je docentem v oboru chirurgie na LF MU, o pět let později se stal profesorem. Dlouhá léta působil jako ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně a senátor Parlamentu České republiky. Publikuje a přednáší o onkochirurgii, preventivní onkologii a organizaci zdravotnictví a věnuje se popularizaci poznatků o zhoubných nádorových onemocněních.

Související akce a aktuality:

Představení knihy Protože bloudíme, je o čem mluvit

Představení knihy Protože bloudíme, je o čem mluvit
Srdečně vás zveme na prezentaci knihy rozhovorů Jaroslavy Sladké s prof. Janem Žaloudíkem Protože bloudíme, je o čem mluvit. Akce se uskuteční 11. března 2020 od 16 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 167/13 v Brně.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.