Vyšehrad
Literatura s názorem
Odvaha ke svobodě

Jan Sokol – Odvaha ke svobodě


„Knižní rozhovor v šestnácti kapitolách sleduje životní osudy Jana Sokola, jeho reflexe společenského dění a myšlenkové zrání."

Nová večerní Praha, 11.02.2021
Tři kameny jsou zeď

Eric H. Cline – Tři kameny jsou zeď


„Pro každého, kdo se zajímá o archeologii, je kniha mimořádně zajímavým dobrodružstvím poznání. A vzhledem k zájmu Clineho o dobu bronzovou je publikace i doplněním předchozí knihy 1177 př. Kr. – Zhroucení civilizace a invaze mořských národů. "

stavitele-katedral.cz, 09.02.2021
Nejkrásnější pohřeb Jana Huga

Nejkrásnější pohřeb Jana Huga


„Oblíbený autor knih pro děti Lukáš Csicsely publikoval druhou knihu určenou dospělým čtenářům. Nejkrásnější pohřeb Jana Huga stejně jako Csicselyovy dětské knihy srší nápady, a představuje tak typ literatury, který je na poli české prózy v posledních letech vzácný.“

iliteratura.cz, 16.01.2021
Eseje

Houellebecq jako pronikavý glosátor


„Provokativní díla čtyřiašedesátiletého autora zprostředkovává českým čtenářům překladatel Alan Beguivin."

Týdeník Rozhlas, 20.12.2020
Tři kameny jsou zeď

Tři kameny jsou zeď


„Nejvýznamnější archeologické objevy posledních desetiletí. Úvod do archeologie z pera historika starověkých dějiny a archeologa prof. Erika Clinea."

Nová večerní Praha, 16.12.2020
Nejkrásnější pohřeb Jana Huga

Nejkrásnější pohřeb Jana Huga


„Lukáši Csicselymu před pár týdny vyšla kniha Nejkrásnější pohřeb Jana Huga. Pojednává o příběhu chlapce na malém městě, který se chce prosadit ve světě."

idnes.cz, 10.12.2020
Stalin a vědci

Hořkosladký úděl vědců za Stalina


„Stalin a vědci: Příběh triumfu a tragédie, 1905–1953. Tak zní název a podnadpis třísetstránkového textu, který bych přejmenovala spíš na Vědci za Stalina."

kultura21.cz, 20.11.2020

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.