Literatura s názorem
Novinářem v Číně 2

Hulvátem v Číně: Tomáš Etzler se druhým bestsellerem vrací ke svému čínskému dobrodružství


„Tomáš Etzler i v novém pokračování knihy Novinářem v Číně podstupuje svéráznou autoterapii. Svou práci miluje, ale zemi, v níž ji vykonává, nesnáší. Je to skvělý a zkušený profesionál a zároveň emocím věčně podléhající cholerik nešetřící vulgarismy. A čtenáři to opět milují, kniha je záhy po vydání bestsellerem. Jaké je tajemství jejího úspěchu?"

Deník N, 11.01.2024
Arthur Conan Doyle v roli obhájce

Doyle jako Sherlock


„Arthur Conan Doyle jako člověk, v němž rozpory viktoriánské doby přežívaly hluboko do 20. století. A také jako vyšetřovatel, který s využitím metod Sherlocka Holmese pomáhal očistit nespravedlivě odsouzené."

iliteratura.cz, 03.01.2024
Sváteční vražda

Ada Moncrieff, Sváteční vražda. Zcela nové anglické vánoční vraždění neurazí, nenadchne


„Jestli Angličané něco milují, jsou to Vánoce. A jestli v něčem vynikají, tak v rafinovaném vraždění. Vánoce Hercula Poirota jsou sice jenom jedny, teď ale spisovatelka Ada Moncrieff tyhle dvě tradiční ostrovní hodnoty vcelku příjemně spojila dohromady v odpočinkové detektivce, kterou číst v zimě je zcela ideální."

Krajské listy, 02.01.2024
Náhradka

Ztráta rodiče je v dětství to nejhorší, co můžete zažít, říká autorka knihy Náhradka


„„Před třemi lety jsem psala text o kojeneckých ústavech, konkrétně o tom, že jsme jedna z posledních zemí v Evropě, která ještě tyhle ústavy má. A při tom psaní jsem zjistila, že těm dětem, které do kojeneckých ústavů dáváme, strašně ubližujeme,“ vzpomíná novinářka Barbora Postránecká na to, jak vznikl námět její knihy Náhradka."

Radio Wave, 27.12.2023
Tehdy jsme žili v letní zemi

DOSPÍVÁNÍ V DOBĚ KLIMATICKÝCH ZMĚN


„Román, který je klimatickou fikcí a zároveň příběhem dospívání, začíná jako idyla. Několik privilegovaných rodičů tráví prázdniny se svými potomky v ohromném letním sídle na východním pobřeží. Vzdělaní, liberální rodiče klimatické změny nepopírají, ale de facto si je nedovedou představit. Na bouři se sice připraví, jakmile však vypukne katastrofa včetně hroutících se burz naplno, propadnou zoufalství, alkoholu a sexu."

Respekt, 09.12.2023

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.