Nakladatelství Vyšehrad
Literatura s názorem
Smrt z milosti

Smrt z milosti


„V oblíbené detektivce (vychází již 25. svazek) se čtenář opět ocitá v Irsku 7. století a vydává se spolu s Fidelmou na pouť do Santiaga de Compostela. "

Nová večerní Praha, 10.11.2020
Stalin a vědci

Stalin a vědci


„V roce 1953 tak měl Sovětský svaz nejpočetnější a nejlépe financovanou vědeckou obec. Jenže… Tristní nahlédnutí do jejího zákulisí vydalo nakladatelství Vyšehrad."

krajskelisty.cz, 09.11.2020
Život na špičkách

Lesk a bída života na špičkách


„Nejslavnější česká baletka Daria Klimentová rekapituluje svou pozoruhodnou dráhu v knižním rozhovoru Život na špičkách (vydal Vyšehrad) vedeném s publicistkou Hanou Skálovou."

Týdeník Rozhlas, 02.11.2020
Café Groll

Poetický příběh lásky a vášně


„Legendární nevěstinec ožívá v novele Jana Štiftera. Příběh o lásce a toužení za svitu červených luceren, usazený do skutečných nočních Českých Budějovic z počátku 20. století. "

Nová večerní Praha, 02.11.2020
Kokoro

Nadějné knižní vyhlídky: Román Kokoro


„Slovo „kokoro“ znamená v japonštině srdce, ale také mysl, duch nebo cítění. A je také názvem románu japonského autora Sóseki Nacumeho. Psychologický příběh o propasti mezi dvěma generacemi ."

ct24.ceskatelevize.cz, 23.10.2020
Eseje

Přežít


„„Básník je posvátný parazit,“ píše francouzský prozaik Michel Houellebecq ve své eseji o psaní poezie. Jeho esejistické dílo vychází česky v nakladatelství Vyšehrad."

h7o.cz, 22.10.2020
Naděje v dějinách

Naděje v dějinách


„O nutnosti experimentování v církvi, vlastní smrtelné nemoci a pronásledování církevní vrchností nebo roli sdílených příběhů při vytváření společenství rozmlouvá historik a katolický kněz Tomáš Petráček."

iliteratura.cz, 15.10.2020
Stalin a vědci

Stalin a vědci


„Kniha vypráví o tom, jak se komunistické elity i ze zmíněného důvodu upnuly k vědě, „podporovaly ji, fetišizovaly ji, a dokonce ji chtěly ztělesňovat“. Tento proces dosáhl vrcholu v roce 1939, když Stalin ustavil cenu za vědecký výzkum, jež nesla jeho jméno.“

denikn.cz, 09.10.2020
Světlo z Pauliny

Štifter, Jan: Světlo z Pauliny


„Na povídkové sbírce Jana Štiftera, autora bytostně spjatého s českobudějovickým regionem, jsou nejpoutavější okamžiky, kdy minulost a současnost splývají do jediného časoprostoru."

iliteratura.cz, 16.09.2020

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.