Literatura s názorem
Labuť a lovec

Labuť a lovec-mytologií prostoupený příběh z dob mezolitu


„Máte rádi mystické příběhy? Milujete lipenskou přehradu? Jiří Březina je autorem knihy s názvem Labuť a lovec. Jedná se o smyšlený příběh o střetu kultur, o mezolitičtích lovcích, o naději, postavený na prastarém mýtu o labutí panně. Autor vycházel z odborné literatury, z míst, kde je poloostrov Hůrka u Horní Plné, kde se dochovalo řada nástrojů."

kritiky.cz, 18.04.2024
Lid nomádů

Tenhle hotel je na odstřel. Lid nomádů je svěží novela o světě bloudících


„Historky z jejich každodenních snah postarat se o hosty i o sebe samé rámují drobnou novelu dramatičky Anny Saavedry. Jádro pak tvoří příběhy několika lidí, které spojuje právě ten starý hotel a také fakt, že patří k Lidu nomádů. Lidem, kteří se vydali na cestu, opustili domov, nebo žádný nemají, a nezáleží na tom, z jakého důvodu."

medium.seznam.cz, 25.03.2024
Dalajlama a Havel

Za svou oblibu v Česku dalajlama vděčí Havlovi


„Stáli proti sobě málem jako soupeři při udílení Nobelovy ceny míru. Nevraživost, když vyhrál dalajlama, ale nepřišla. Místo ní mezi duchovním vůdcem tibetského lidu a Václavem Havlem vzniklo přátelství, které ovlivnilo i zdejší politiku. První návštěvu dalajlamy v Česku a její dopady popisuje nedávno vydaná kniha."

aktualne.cz, 19.03.2024
Krajina roztavených zvonů

Krajina roztavených zvonů


„Na vedení rozhovorů je zajímavé, že si můžete nečekaně pohovořit s inspirativním duchem, jímž autor úspěšné knihy Sběratel sněhu bezesporu je. Takže jsem se poměrně neočekávaně, byť pouze obrazně, ocitl kdesi v pohraničí, abych se s panem Štifterem trochu porozhlédl po okolí a také nahlédnul do pohnuté minulosti tohoto polozapomenutého koutu Jižních Čech, jejich jihozápadního výběžku, Trhových Svin, Doudlebska. V květnu mu vyjde román Krajina roztavených zvonů zasazená do prostředí Trhových Svin."

krajskelisty.cz, 27.02.2024
Novinářem v Číně 2

Hulvátem v Číně: Tomáš Etzler se druhým bestsellerem vrací ke svému čínskému dobrodružství


„Tomáš Etzler i v novém pokračování knihy Novinářem v Číně podstupuje svéráznou autoterapii. Svou práci miluje, ale zemi, v níž ji vykonává, nesnáší. Je to skvělý a zkušený profesionál a zároveň emocím věčně podléhající cholerik nešetřící vulgarismy. A čtenáři to opět milují, kniha je záhy po vydání bestsellerem. Jaké je tajemství jejího úspěchu?"

Deník N, 11.01.2024

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.