Vyšehrad
Literatura s názorem
77 šibenic

Překládat Morgensterna je zábavná dřina


„S promyšleně hravým dílem německého básníka Christiana Morgensterna u nás změřili síly ti nejlepší – od Emanuela Frynty přes Josefa Hiršala až po Ivana Wernische."

denik.cz, 20.04.2021
Etika pro dnešní svět

Etika pro dnešní svět


„Jeden z nejvýznamnějších myslitelů současnosti, tibetský duchovní vůdce dalajlama, předkládá v této knize výsledek svých celoživotních úvah o člověku, jeho životní cestě a hodnotách, které mu mohou pomáhat."

Nová večerní Praha, 07.04.2021
Agenti bez vlasti

Dobrodružné příběhy izraelských agentů


„Dramatické osudy izraelských agentů původem z arabských zemí přinášejí nový pohled na dějiny Izraele a Blízkého východu."

Nová večerní Praha, 03.04.2021
Nejkrásnější pohřeb Jana Huga

Nevšední literární úkaz


„Poslední pohřeb Jana Huga je na poli současné české prózy nevšedním úkazem oživujícím dříve tak slavnou tradici českého humoristického románu."

Literarni.cz, 30.03.2021
Naděje v dějinách

Církev za covidu prožila trauma


„Tomáši Petráčkovi vyšla loni kniha rozhovorů s Martinem Bedřichem nazvaná Naděje v dějinách. V té se pojí jeho osobní příběh s profesní drahou církevního historika a katolického kněze."

Deník N, 29.03.2021
Naděje v dějinách

Vítěz ankety KT Dobrá kniha


„Vítězem letošního ročníku literární ankety KT Dobrá kniha se stal knižní rozhovor Martina Bedřicha s historikem P. Tomášem Petráčkem s názvem Naděje v dějinách z nakladatelství Vyšehrad. Pro knihu hlasovalo 23 osobností."

Katolický týden, 02.03.2021
Odvaha ke svobodě

Názory i rysy Jana Sokola


„Jen krátce před smrtí stihl Jan Sokol vydat knihu Odvaha ke svobodě. Jeho partnerem v rozhovoru byl opět publicista Josef Beránek, s nímž už vydal autobiografickou publikaci Nebát se a nekrást."

respekt.cz, 28.02.2021
Nejkrásnější pohřeb Jana Huga

Moderní variace na pikareskní román


„Humorná, ale trochu rozvleklá anabáze zamilovaného dandyho. Lukáš Csicsely napsal druhou prózu pro dospělé čtenáře."

Čro Vltava, 24.02.2021
Vědomí a realita

O mozku, duševní nemoci a společnosti


„Jaký je vztah našeho vědomí k mozku? Jakým způsobem se navzájem ovlivňují? Jakými metodami lze toto vše zkoumat, a jaké mají nová zjištění vlastně důsledky pro člověka?"

Nová večerní Praha, 24.02.2021

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.