Muž, který sázel stromy | Albatros media
Literatura s názorem

Muž, který sázel stromy


Jean Giono

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o zalesňovací program. Vydavatel mu však z nepochopení příběh vrátil, a ten byl uveřejněn o rok později v časopise Vogue pod titulem „Muž, který sázel naději a vypěstoval štěstí“. V té době sám autor jistě netušil, že jeho próza, rozsahem nevelká, v celé řadě překladů záhy oběhne svět, a že navíc splní autorův záměr – stane se inspirací pro ochránce přírody k zalesňování celých oblastí. Dnes má tedy konečně i český čtenář možnost seznámit se s tímto skvostem, jenž se kromě řady francouzských i cizojazyčných vydání stal předlohou ke kanadskému animovanému filmu, který byl uveden i u nás.
Číst více
188,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 56
Datum vydání 30.05.2016
Formát 116x164 mm
Hmotnost 0,137 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Helena Konstantinová
Původní název L´homme qui plantait les arbres
Překladatel Zdeňka Stavinohová
EAN 9788074297328
Věk od 15
Edice Harmonie
Typ Kniha

Autor knihy

Jean Giono Jean Giono

Jean Giono


Jean Giono (1895 –1970) se narodil v malém provensálském městě Manosque na jihovýchodě Francie, které až do své smrti prakticky neopustil. Hrdiny prvních Gionových knih jako by nebyli lidé, ale příroda: země, řeka, hory. Vytvořil řadu románů, v nichž zaznívá oslava venkovského člověka, žijícího zcela instinktivně v souladu s přírodními zákony.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.