Literatura s názorem

Církev jako matka a pastýřka

Pastorační kultura papeže Františka

Paul M. Zulehner

Sním o církvi, která se lidem stane matkou a pastýřkou.

„Papeži záleží na tom, abychom po dlouhé době znovu objevili základní stanoviska opřená o Ježíše a nechali je s novou silou proniknout do cítění všeho církevního personálu.“

Papež František během několika málo let pronikavě proměnil pastorační kulturu katolické církve. Říká, že církev má být „polním lazaretem“, aby mohla hojit rány jednotlivých lidí a celého lidstva; přesouvá důraz „od hříchu ke zranění“, „od soudní síně k nemocnici“, „od moralizování k léčbě“, „od zákona ke člověku“, „od ideologa k pastýři“. Změnu kurzu nezlomně propaguje navzdory všem překážkám. Paul M. Zulehner sleduje Františkovu snahu posílit pastorační kulturu tím, že církev sestoupí až k samotným kořenům a uvede své jednání do souladu s Božím smilováním.

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 136
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.09.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,189 kg
Jazyk čeština
Původní název "Ich träume von einer Kirche als Mutter und Hirtin". Die neue Pastoralkultur von Papst Franziskus
Původní jazyk němčina
EAN 9788076011786
Věk od 15
Edice Teologie
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Autor knihy

Paul M. Zulehner Paul M. Zulehner

Paul M. Zulehner


Prof. Paul Michael Zulehner (* 1939 ve Vídni) je žákem slavného teologa Karla Rahnera. V letech 1973–1984 působil jako univerzitní profesor v Bambergu a Pasově. Roku 1984 byl jmenován profesorem pastorální teologie na Univerzitě ve Vídni. Patří k nejvýznamnějším evropským sociologům náboženství. I po svém emeritování v roce 2008 se věnuje vědecké, přednáškové a publikační činnosti v oboru sociologie církve a teologie pastorace.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.