Na Zemi jsme na okamžik nádherní | nakladatelství
Literatura s názorem

Na Zemi jsme na okamžik nádherní


Ocean Vuong

Dopis adresovaný matce, která si jej nikdy nepřečte

Vypravěč románu, jemuž nikdo neřekne jinak než Pejsek, se ve svých téměř třiceti letech rozhodne napsat dopis, v němž odkrývá rodinnou historii. Ta začíná ještě před jeho narozením ve válečném Vietnamu a dává matce nahlédnout do okamžiků svého života, které nikdy nepoznala. Román přináší svědectví o jistě láskyplném, ale komplikovaném vztahu mezi svobodnou matkou a jejím synem, jakož i surový pohled na otázky rasy, společenské vrstvy, sexuality a maskulinity. Na Zemi nás uvádí do světa závislosti, násilí a traumatu, jde až na dřeň současné americké zkušenosti, zároveň však neztrácí smysl pro soucit a pochopení. Debutový román Oceana Vuonga je básnickým obrazem síly pramenící z možnosti vypovědět vlastní příběh a prolomit ticho těch, kteří zůstali oslyšeni.
Číst více
329,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 09.12.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,373 kg
Jazyk čeština
Překladatel Martin Světlík
EAN 9788076015401
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

aktualne.cz - Pejskova dobrodružství.

...„Není to naschvál nebo revolta, nýbrž pud sebezáchovy, snaha ujasnit si, co jsem zač a jak sem zapadám, argumentuje román Na zemi jsme na okamžik nádherní amerického vietnamského básníka Oceana Vuonga."..

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.