Literatura s názorem

Etika pro dnešní svět


Jeho Svatost dalajlama

Jeden z nejvýznamnějších myslitelů současnosti, tibetský duchovní vůdce dalajlama, předkládá v této knize výsledek svých celoživotních úvah o člověku, jeho životní cestě a hodnotách, které mu mohou pomáhat. Ačkoli čerpá ze zdrojů vlastní náboženské tradice (buddhismu), jeho pojetí etiky překračuje hranice náboženství a je univerzálně srozumitelné a přijatelné. Základními kameny jeho etického systému je soucítění, které je vlastní všem lidským bytostem právě proto, že jsou lidmi, ale také kritické myšlení a spravedlnost. Kniha se věnuje jak akutním problémům dnešního světa, tak i zcela konkrétním způsobům, jak dosáhnout klidu mysli a jak v sobě pěstovat schopnost soucítění a skutečnou lidskost, a to díky rozvíjení etické vnímavosti v každodenním životě, která dělá život snesitelnějším, hlubším a bohatším.

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 176
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.04.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,333 kg
Jazyk čeština
Původní název Beyond Religion. Ethics for a Whole World
Původní jazyk angličtina
Překladatel Filip Outrata
EAN 9788076014268
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Psychosom - Etika pro dnešní svět

„Pro ty, kteří hledají spiritualitu a nejsou ochotní přijmout tisíciletími prověřené principy křesťanství, je knížka praktickým průvodcem a návodem jak postupovat.“

Nová večerní Praha - Etika pro dnešní svět

„Jeden z nejvýznamnějších myslitelů současnosti, tibetský duchovní vůdce dalajlama, předkládá v této knize výsledek svých celoživotních úvah o člověku, jeho životní cestě a hodnotách, které mu mohou pomáhat."

Autor knihy

Jeho Svatost dalajlama Jeho Svatost dalajlama

Jeho Svatost dalajlama


Současný 14. dalajlama Tändzin Gjamccho je duchovním vůdcem Tibetu a nejvyšším představitelem tibetského buddhismu. Od roku 1959 je nucen žít v exilu v Dharamsale v Indii. Dlouhodobě se angažuje v otázkách lidských práv, nenásilného řešení konfliktů a trvale udržitelného rozvoje společnosti.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.