Literatura s názorem

Přátelství v Augustinových Vyznáních


Lenka Karfíková

Úvaha nad slavným dílem křesťanského filosofa.

Přátelství patřilo od starověku do oblasti filosofického uvažování. Bylo nejen námětem, ale i prostředím filosofických rozhovorů. Na oba tyto aspekty navázal a ve svých raných dílech je rozvinul jeden z nějvýznamnější myslitelů křesťanského Západu, Aurelius Augustinus. Jeho slavná Vyznání jsou mimo jiné jednou z nejdůležitějších knih o přátelství v evropské kultuře. To, co zde Augustin vypráví o svých přátelích, je především výpověď o něm samém a o Božím působení v jeho i v jejich životech. Proměny Augustinova pojetí přátelství se ve své nové knize rozhodla sledovat znalkyně jeho díla Lenka Karfíková.

Prof. Lenka Karfíková, Dr. theol., (1963) se zabývá zejména filosofií a teologií období patristiky a středověku. Působí mj. na katedře filosofie na Evangelické teologické fakultě v Praze. Je autorkou řady překladů, odborných studií a knižních publikací.

Číst více
199,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 96
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.11.2020
Formát 80x140 mm
Hmotnost 0,069 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076013940
Věk od 18
Edice Krystal
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Autor knihy

Lenka Karfíková Lenka Karfíková

Lenka Karfíková


Prof. Lenka Karfíková, Dr. theol. (* 1963), se zabývá zejména filosofií a teologií období patristiky a středověku. Působí mj. jako vedoucí katedry filosofie na Evangelické teologické fakultě v Praze. Je autorkou řady překladů, odborných studií a knižních publikací.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.