Literatura s názorem

Krev v ráji


Peter Tremayne

Fidelma s Eadulfem řeší sérii vražd v malebné vesničce Cloichín

Fidelma s Eadulfem se v chladném únorovém dni roku 671 vracejí do Cashelu. Na noc se hodlají zastavit ve známém hostinci v horách, ten je ale do základů vypálený. Zamíří tedy k malé vísce Cloichín, ležící v úrodném údolí pod horami, kterou si Fidelma pamatuje jako krásné a blahobytné místo, pravý ráj na zemi. Zde se ale stanou svědky pokusu o oběšení neznámého cizince, bez soudu obviněného z vraždy místní rodiny. Fidelma zjišťuje, že vesničany vede fanatický kněz Gadra, který se zpěčuje její autoritě a tradiční irské právo odsuzuje jako pohanské. Fidelma s Eadulfem mají nelehký úkol nalézt příslovečného hada ve středu tamního společenství.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.06.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,303 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 28
Původní název Blood in Eden
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076018228
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Peter Tremayne Peter Tremayne

Peter Tremayne


Peter Tremayne, vlastním jménem Peter Berresford Ellis (* 1943 v anglickém Coventry ve Warwickshire). Vzhledem ke svým irským, skotským, velšským a bretonským předkům se zaměřil na studium Keltů a keltské kultury. Své akademické vzdělání využil v populárněvědných pracích, stejně jako v beletrii. Dosud vydal 77 knih, 60 povídek a kromě toho publikoval četné přednášky a uveřejnil nepočítaně novinových článků. Pod pseudonymem Peter Tremayne vydal 37 knih, z nichž právě detektivní příběhy o sestře Fidelmě mu vynesly velkou popularitu. Jeho díla vycházejí ve více než dvaceti jazycích.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.