Literatura s názorem

Dar radosti a naděje


Papež František

Najděte v temných časech světlo naděje s papežem Františkem

Radost je ústředním tématem celého pontifikátu papeže Františka – tématem, které je „v těchto nemocných časech ještě potřebnější“. Ve vybraných promluvách, které najdete na stránkách této knihy, přináší papež František radostnou zvěst o znovuzrození každému člověku. V knize rozčleněné do osmi kapitol rozebírá hlubokými a velmi lidskými slovy téma radosti s vědomím, že skutečná radost není pomíjivý pocit ani iluzorní protilátka pro ty, kdo ignorují utrpení: rodí se z konkrétní naděje, o kterou nás nikdo a nic nemůže připravit.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 192
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.05.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,339 kg
Jazyk čeština
Původní název Ti auguro il sorriso
Původní jazyk italština
Překladatel Jana Gruberová
EAN 9788076018099
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Papež František Papež František

Papež František


Papež František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio (* 1936 Buenos Aires) je první hlavou katolické církve pocházející z amerického kontinentu. Původním vzděláním chemik, v jednadvaceti letech se stal členem Tovaryšstva Ježíšova, na jehož fakultách studoval filosofii, teologii a sociální vědy. Následně zde také vyučoval a získal titul profesora teologie. V letech 1973–1979 působil jako jezuitský provinciál v Argentině. Od roku 1998 až do svého zvolení papežem byl arcibiskupem Buenos Aires a argentinským primasem, od roku 2001 kardinálem. Jeho biskupským i papežským heslem je Miserando atque eligendo (česky „Pohlédl na něj s milosrdenstvím a vyvolil si jej“).

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.