Literatura s názorem

Děti v ohrožení

Krize, odolnost a psychické zdraví

Michal Hrdlička, Agáta Pilátová, David Kolouch

Jak pomoci přetížené dětské duši? 4. svazek edice Destigma.

Krize, se kterými se potýká moderní společnost, silně vnímají i naše děti. Jaké faktory hrají roli v dramatickém zhoršení jejich psychického stavu? Zkušení lékaři Michal Hrdlička a David Kolouch z Dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole se zamýšlejí nad možnými příčinami i řešením. Jejich výklad o nejčastějších problémech doplňují rozhovory s teenagery i jejich rodiči, které vedla publicistka Agáta Pilátová. Kniha, jež vám ukáže cesty ke zlepšení duševního stavu vašich děti.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 216
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.03.2024
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,429 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Sabina Chalupová
Řady Destigma
EAN 9788076019225
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

2. lékařská fakulta UK - Museli jsme posílit naše pohotovostní služby

„O sociálních sítích, klinické praxi a nebezpečí sociální izolace s dr. Davidem Kolouchem, spoluautorem knižní novinky Děti v ohrožení."

Autor knihy

Michal Hrdlička Michal Hrdlička

Michal Hrdlička


Prof. MUDr. Michal Hrdlička, CSc. je přednostou Dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole, vyučuje psychiatrii na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a psychoterapii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Je atestovaným dospělým a dětským psychiatrem a psychoterapeutem. Podílel se na více než 240 odborných publikacích včetně deseti knih a učebnic, např. Mýty a fakta o autismu, Psychiatrie a pedopsychiatrie či Dětská a dorostová psychiatrie.

Zobrazit profil autora
Agáta Pilátová Agáta Pilátová

Agáta Pilátová


Agáta Pilátová (* 1938) je publicistka, píše články z oblasti kultury, filmové a literární recenze, rozhovory s umělci. Po roce 1989 vedla kulturní rubriku v deníku a byla šéfredaktorkou kulturního časopisu. Editovala několik desítek knižních publikací, na některých se podílela i autorsky. Připravuje též tematické výstavy a kulturní pořady.

Zobrazit profil autora
David Kolouch David Kolouch

David Kolouch


MUDr. David Kolouch pracuje jako vedoucí lékař lůžkového oddělení Dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole a vyučuje psychiatrii na 2. lékařské fakultě UK v Praze. Dětem a dospívajícím se věnuje při hospitalizaci na lůžkovém oddělení a ve své ambulanci v Terapeutickém centru PALMA. Je členem Psychiatrické společnosti ČLS JEP a pravidelně přednáší na odborných konferencích.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.