Literatura s názorem

Zapomenutá


Jiří Klečka

i Připravujeme

Ztratíš paměť, ztratíš sebe. Atmosférický román s mysteriózními tóny.

Osudy Boženy a Pavla se rozešly krátce po Pražském jaru, kdy společně prožívali lásku a scénáristickou vášeň. Potkají se po více než půl století v Domě paměti, zařízení pro pacienty s kognitivní poruchou. Oba si prošli dramatickými životními situacemi: Pavel ztratil schopnost psát, Božena se pak pod vlivem nemoci odcizila své rodině a pomalu přichází o drahocenné vzpomínky. Dům paměti by však pro oba z nich mohl znamenat pokračování jejich příběhu, možná dokonce i uzdravení. Jenomže to nebude zadarmo. Rozhodně ne v Domě paměti, jenž má svou temnou minulost a za každou navrácenou vzpomínku požaduje velmi vysokou cenu. Ta nejtěžší zkouška přichází pro Boženu a Pavla v životní fázi, kdy už má většina z nás ty nejdůležitější boje dávno za sebou.
Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
Vychází 23.10.2023
Podobné

Detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.10.2023
Formát 130x200 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Sylvie Svobodová
EAN 9788076018723
Věk od 18
Edice Tvář
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Jiří Klečka Jiří Klečka

Jiří Klečka


Jiří Klečka (1983) se narodil a vyrůstal v Ostravě. Už v dětství mu učarovaly příběhy, ať už ty knižní, nebo vykreslené na filmovém plátně. V současnosti pracuje jako manažer kvality v nadnárodní firmě, což mu mimo jiné umožňuje psát příběhy v různých koutech světa. Se svou ženou a dvěma dcerami žije ve Frýdlantu nad Ostravicí. Ve Vyšehradu vyšly jeho romány Pět ročních období (2019) a Papírové domky (2022).

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.