Literatura s názorem

Papež František a jeho reforma církve


Paul M. Zulehner

Autor, v letech 1984--2008 profesor pastorální teologie na vídeňské univerzitě, charakterizuje nejprve v této knize papeže jako člověka. Poté se zabývá jeho angažovaností na straně chudých tohoto světa, jeho úsilím o nastolení nových poměrů v církvi a o přehodnocení postoje církve k otázkám rodiny. Těchto tematických oblastí se týkají i doplňující články odborníků – ekonoma a politika Wolfganga Schüssela, sociálního etika Friedhelma Hengsbacha SJ a především biblicky hluboce a důsledně smýšlejícího představitele pravoslavné církve Bartholoaia I. Nedílnou součástí knížky jsou četné karikatury ze světového tisku, v nichž se odráží reakce veřejnosti na tohoto originálního a stále znovu překvapujícího papeže.

Číst více
248,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.11.2016
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,34 kg
Jazyk čeština
Původní název Auslaufmodell. Wohin steuert Franziskus die Kirche?
Překladatel Helena Medková
EAN 9788074297564
Věk od 15
Edice Teologie
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Paul M. Zulehner Paul M. Zulehner

Paul M. Zulehner


Paul Michael Zulehner, PhDr. et ThDr., (* 1939 ve Vídni) je žák Karla Rahnera. Patří k nejvýznamnějším evropským sociologům náboženství. I po té, co se v roce 2008 stal emeritním profesorem, se věnuje vědecké, přednáškové a publikační činnosti v oboru sociologie církve a teologie pastorace.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.