Literatura s názorem

České lidové pohádky I


Jaroslav Otčenášek

První úplné vydání českých lidových pohádek a humorek

Nová komentovaná edice lidových pohádek přináší v devíti svazcích ucelený přehled všech českých (ve smyslu územním i jazykovém) pohádek a humorek. Podává tak důležitou informaci o jednom z aspektů života našich předků a zároveň lépe osvětluje vnímání a přijímání pohádkových motivů v současném mediálním světě. Jednotlivé pohádkové texty jsou určeny čtenářům jak laickým, tak odborným, jimž jsou kromě samotných textů pohádek určeny odborné komentáře a poznámky. První svazek plánované edice, která se snaží splatit dluh, jejž česká folkloristika vůči veřejnosti má, je věnován zvířecí pohádce a bajce. Následovat budou díly s kouzelnými pohádkami, dále s legendárními, novelistickými a žertovnými. Edici připravil Jaroslav Otčenášek z Oddělení historické etnologie Etnologického ústavu AV ČR.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 440
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.04.2019
Formát 140x205 mm
Hmotnost 0,628 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076010987
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Recenze

Nová večerní Praha - J. Otčenášek - České lidové pohádky

„V nakladatelství Vyšehrad vychází unikátní, doposud nejrozsáhlejší soubor pohádek z českého území."

Autor knihy

Jaroslav Otčenášek Jaroslav Otčenášek

Jaroslav Otčenášek


PhDr. Jaroslav Otčenášek, Ph.D., je pracovníkem Oddělení historické etnologie Etnologického ústavu AV ČR. Přednáší na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií Filosofické fakulty UK v Praze a na Katedře bohemistiky UJEP v Ústí nad Labem.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.