Literatura s názorem

Keltové – mýtus a realita


Stefan Zimmer

Naši tajemní předkové?

Pozoruhodné náboženství Keltů, jejich kultura i svět představuje stále fascinující téma – nejen pro obdivovatele druidů či milovníky dobrodružství Asterixe a Obelixe… Nová kniha kolektivu německých odborníků, vydaná renomovaným nakladatelstvím WBG, přináší pestrý obraz tohoto národa, spjatého historicky též s českým územím. Autoři se věnují mimo jiné osudům keltských skupin v průběhu staletí, jejich jazyku, folklóru či právu. V neposlední řadě se zabývá také aktuální situací keltského živlu a jeho dodnes patrným historickým vlivem.

Číst více
329,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.08.2019
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,653 kg
Jazyk čeština
Původní název Die Kelten - Mythos und Wirklichkeit
Původní jazyk němčina
EAN 9788076011526
Věk od 15
Edice Historica
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Stefan Zimmer Stefan Zimmer

Stefan Zimmer


Stefan Zimmer (* 1947) je německý jazykovědec, keltolog a emeritní profesor na univerzitě v Bonnu. Již od mládí se zajímá o indoevropskou jazykovědu, kterou na univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem úspěšně vystudoval. Působil na své frankfurtské alma mater, na Svobodné univerzitě Berlín, ale též v Oxfordu a na Humboldtově univerzitě v Berlíně. V roce 1995 byl jmenován profesorem srovnávací indoevropské jazykovědy a keltských studií na univerzitě v Bonnu. Stál rovněž u zrodu několika významných keltologických sympozií a kongresů a v roce 2009 byl jedním ze spoluzakladatelů Societas Europaea Celtologica (Evropské keltologické společnosti).

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.