Literatura s názorem

Než přišel Hitler

Poslední zima Výmarské republiky

Rüdiger Barth, Hauke Friederichs

Posledních deset týdnů Výmarské republiky v nervy drásajícím zpracování

Než přišel Hitler. Poslední zima Výmarské republiky

Z německého originálu přeložila Tereza Jůzová

Fascinující popis politického zákulisí Hitlerova nástupu k moci

Výmarská republika se v zimě na přelomu let 1932 a 1933 otřásá v základech: ekonomika krachuje, politická situace je přinejmenším napjatá a v ulicích dochází k potyčkám mezi komunisty a nacionálními socialisty. V budově říšského sněmu vrcholí zápas o moc. Příběh deseti týdnů, během nichž pět mužů srazilo Výmarskou republiku na kolena: Paul von Hindenburg, Adolf Hitler, Joseph Goebbels, Franz von Papen a Kurt von Schleicher svádějí v přímém přenosu dramatickou bitvu jako ze seriálu House of Cards.

Rüdiger Barth(* 1972 v Saarbrückenu) vystudoval moderní historii a obecnou rétoriku v Tübingen. Patnáct let působil jako novinář v německém týdeníku Stern, nyní spolupracuje s různými médii jako nezávislý žurnalista. Po několika odborných publikacích vydal v roce 2019 svůj debutový román Das Haifischhaus (Žraločí dům), odehrávající se ve světě tenisu.

Hauke Friederichs(* 1980 v Hamburku) získal doktorát ze sociální a ekonomické historie na Hamburské univerzitě, studoval také kriminologii, politologii a žurnalistiku. Je autorem několika historických knih a své texty publikuje mimo jiné v týdenících Die Zeit a Stern.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 408
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.02.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,562 kg
Jazyk čeština
Původní název Die Totengräber
Původní jazyk němčina
Překladatel Tereza Jůzová
EAN 9788076012530
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Jan Lukavec

iliteratura.cz - Než přišel Hitler

„Dramatizovaná a beletrizovaná verze událostí předcházejících Hitlerově nástupu k moci detailně popisuje každodenní úkony hrobníků Výmarské republiky.“

Autor knihy

Rüdiger Barth Rüdiger Barth

Rüdiger Barth


Rüdiger Barth se narodil v Saarbrückenu. Vystudoval moderní historii a obecnou rétoriku v Tübingen. Patnáct let působil jako novinář v německém týdeníku Stern, nyní spolupracuje s různými médii jako nezávislý žurnalista. Po několika odborných publikacích vydal v roce 2019 svůj debutový román Das Haifischhaus (Žraločí dům), odehrávající se ve světě tenisu.

Zobrazit profil autora
Hauke Friederichs Hauke Friederichs

Hauke Friederichs


Narodil se v Hamburku. Získal doktorát ze sociální a ekonomické historie na Hamburské univerzitě, studoval také kriminologii, politologii a žurnalistiku. Je autorem několika historických knih a své texty publikuje mimo jiné v týdenících Die Zeit a Stern.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.